Obdivuhodná žena, která se jako zpěvačka stala kvůli nemilosti minulého režimu po srpnu 1968 symbolem národa. Co považuje za svou 13. komnatu? (2009). Připravili M. Hein a K. Vondrová

Zpěvačka Marta Kubišová prožila ve svém životě tolik dramatických událostí, že jejich překonání je důkazem výjimečné osobní síly. Po roce 1968 musela kvůli protestům proti okupaci téměř ze dne na den přestat zpívat a zastavila se její slibně začínající kariéra. Režim se snažil pošpinit její pověst a odvrátit od ní zájem veřejnosti. Po podpisu Charty 77 se její situace ještě zhoršila, začalo stíhání ze strany StB a Kubišová si vydělávala lepením pytlíků. Co jí pomohlo překonat nástrahy osudu: ukončenou pěveckou kariéru, ztroskotaná manželství, úmrtí dítěte nebo klinickou smrt? Byla to její celoživotní láska. Láska ke zvířatům. A to nejen k psům a kočkám, které zachraňovala ve svém televizním pořadu.

Průvodcem jejím životním příběhem je ředitel divadla Ungelt Milan Hein. Pořad uvádíme v cyklu 13. komnat věnovaných významným osobnostem, jejichž životy ovlivnily pohnuté srpnové události roku 1968.

Marta Kubišová
zpěvačka

Marta Kubišová

* 1. 11. 1942


Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 ST AD 4:3
ŽánrDokument