Populární moderátorka, trojnásobná držitelka divácké ceny TýTý, překonala vážnou nemoc (2008). Připravili: A. Cibulka, D. Adam a S. Oktábcová

Marie Retková vystudovala žurnalistiku na fakultě žurnalistiky UK a od svých dvaceti let pracovala jako hlasatelka v Československé a později České televizi až do doby, kdy byla funkce hlasatelů zrušena. S Českou televizí však nadále spolupracuje. Miluje sport a žije zdravě. Vaří zdravě, miluje zeleninu, hraje tenis, basketbal, plave. Je prý celý život chorobnou optimistkou.

Ve svých 45 letech onemocněla velmi nestandardním druhem rakoviny děložního čípku, který nebyl v první fázi diagnostikován. Každá nemoc, kterou člověk prodělá, ho nějakým způsobem posune k mnoha otázkám „o životě“ a k přehodnocování dosavadních hodnot nebo způsobu života. Projít diagnózou zvanou rakovina je ale ještě o něčem jiném. Celý nekonečný proces nejistoty, vyřčené pravdy, léčení a další nejistoty, která prakticky NIKDY nekončí, posunuje a odděluje lidi, kteří jím prošli, od nás, kteří zatím měli jen trochu víc štěstí.

Marie Retková je přesvědčená, že nejdůležitější stránkou při uzdravování je psychika. Sama přiznává, že měla strach. Nejvíce jí pomohla rodina. Dnes, po letech, je v plném pracovním nasazení a nemá diagnostikované žádné další komplikace. Bývalá hlasatelka, dnes moderátorka, se rozhodla vystoupit na obrazovce v cyklu 13. komnata hlavně z důvodů propagace prevence.

O tom, jak překonala strach z nemoci a jak se změnil její pohled na svět, hovoří s paní Marií moderátor Aleš Cibulka.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrDokument