V dubnu 2004 se tato modelka stala českou Miss sympatie. O půl roku později téměř zemřela na mentální anorexii. Vážila pouhých 34 kg (2007). Připravili: Z. Burešová, J. Nekvasil a A. Derzsiová

V dubnu 2004 se konal další ročník soutěže Miss České republiky. V průběhu večera vyhlásili i Miss sympatie. Stala se jí osmnáctiletá Pavla Sudová. Získala klíčky od nového vozu, usmívala se do kamer a spokojeně pózovala před houfem fotoreportérů. Nikdo tehdy nemohl tušit, že 178 centimetrů vysoká dívka, která tehdy vážila 55 kilogramů, bude za půl roku doslova umírat v plzeňské fakultní nemocnici. Vážila 34 kg a měla mentální anorexii. Selhávaly jí životně důležité orgány, srdce pracovalo jen na 30 procent, měnili jí krev a dávali umělou výživu. Po každém odchodu lékařů z nemocničního pokoje Pavla okamžitě cvičila, dělala dřepy a myslela jenom na jediné: rychle zase zhubnout.

Autorkou scénáře a průvodkyní 13. komnatou je redaktorka Zuzana Burešová, která se snažila přijít na příčinu toho, proč a jak potíže Pavly Sudové vznikly a málem vyústily v tragédii. Jak k tomu došlo, že začala odmítat jídlo? Jak nemoc postupovala? Kdy se zdánlivě beznadějná situace zlomila a začala směřovat k lepšímu? Co jí pomohlo? Setkáme se s názory Pavliných blízkých, lékařů i kolegyň. Dozvíme se mnohé o vzniku a průběhu mentální anorexie obecně. Pavlu Sudovou blízkost smrti naučila pokoře k životu, ale i k lidem, kteří ji mají rádi. Je asi předčasné říkat, že má zcela vyhráno. Teď je jí dvacet sedm let a řada problémů ji ještě čeká. Pavla si věří, že do ničeho takového už nikdy nespadne.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrDokument