Být zpěvačkou byl její holčičí sen. Cesta k pěvecké kariéře ale nebyla jednoduchá (2007). Připravili: V. Hamerník, R. Lipčík a P. Slavík

Bára Basiková se léta drží na špičce české populární hudby. Podle dochovaného záznamu soutěžního pořadu Zpívá celá rodina z roku 1974, kde zpívá píseň Markétka a kterého se spolu s ní účastnil ještě dědeček, bratr a matka, by se mohlo zdát, že rodina Báru podporovala. Opak byl pravdou. Zpěvaččin nesporný talent rozpoznal snad jedině dědeček, který vnučku od čtyř let vodil do Kühnova pěveckého souboru a posléze do LŠU ve Voršilské ulici.

Bára Basiková vystudovala střední ekonomickou školu a po maturitě nastoupila místo ekonomky. V roce 1982 se otec jejího tehdejšího přítele zkontaktoval s Martinem Němcem, lídrem skupiny Precedens. Její sólovou dráhu odstartovala náhoda, když zaskočila za frontmena kapely, který nedorazil na koncert. Posléze se místo něj stala hlavní zpěvačkou. Velký úspěch jí přinesly muzikály, především životní role Máří Magdalény v rockové opeře Jesus Christ Superstar. I její osobní život byl pestrý. Partnerů vystřídala víc, několikrát se vdala. Námětem dnešního pořadu však nejsou skandály, které kolem ní občas propukají, rozchody a rozvody s partnery, ale její cesta ke zpívání. Díky své cílevědomosti a tvrdohlavosti i navzdory nezájmu rodičů si splnila velký sen. Stala se slavnou a uznávanou zpěvačkou. Za splnění tohoto snu ale musela leccos zaplatit.

Bára Basiková
zpěvačka

Bára Basiková

* 17. 2. 1963


Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 ST AD 4:3
ŽánrDokument