V roce 2002 postihla úspěšného zpěváka těžká zdravotní komplikace, která jej donutila začít znovu ve svém životě i kariéře (2006). Režie A. Dersziová

Václav Neckář poprvé zazářil v pražském Rokoku. Následovaly první hity, režisér Jiří Menzel z něj udělal díky filmu Ostře sledované vlaky filmovou hvězdu. Po nedobrovolném konci divadla navázala éra skupiny Golden Kids. Pak tehdejší režim definitivně znemožnil vystupování Martě Kubišové a skupina se rozpadla. Václav Neckář mohl dál zpívat, ale znamenalo to pro něj další začátek: jiný styl zpívání, nové písničky. Jeho hity se hrály i po roce ’89, na přelomu tisíciletí nastal určitý comeback.

A tady začíná příběh našeho dokumentu. Populární zpěvák měl velké množství koncertních představení, málo odpočinku, špatnou životosprávu. V listopadu 2002 pak přišla rána. Přímo na pódiu při natáčení televizního pořadu jeho tělo odmítlo poslušnost a zpěvák zkolaboval. Byla to mozková příhoda, která na čas připravila Václava Neckáře o řeč a paměť. Na startu stál tentokrát zpěvák beze slov, zpěvák, který zapomněl všechny písňové texty. Tehdy pro něj s pomocí lékařů a dalších odborníků nastala dlouhodobá dřina. Mluvit ho učila logopedka postupně, jako malé dítě. Paměť se mu postupně vracela a nyní již dokáže opět vystupovat a zpívat své evergreeny.

Začít v životě znovu, to vyžaduje sílu, vůli a odvahu. To všechno si v životě mohl mnohokrát ověřit i Václav Neckář. V naší 13. komnatě se ho průvodkyně Zuzana Burešová ptala především na to, který ze začátků byl nejtěžší a jak v sobě dokázal najít tolik energie a touhy jít pokaždé dál.

Václav Neckář
zpěvák, herec

Václav Neckář

* 23. 10. 1943


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 ST AD 4:3
ŽánrDokument