Grizz, Panda a Leďák žijí v San Franciscu a moc rádi by zapadli mezi lidi, jenže na první pohled jsou jiní. Kdo jim ale věnuje i druhý pohled, pozná, že tihle tři bráchové mají s lidmi spoustu společného. Každý den před ně staví stejné výzvy všedního světa v čele s digitálními i společenskými trendy a jejich největším přáním je prostě si jen užívat své zájmy a být při tom přijetí druhými. Jenže zorientovat se v dnešním světě není nic jednoduchého, ať už jste medvěd, nebo člověk.

Ohromně optimistický a nekřiklavě humorný seriál o tom, jaké to je, když člověk, vlastně medvěd vyčnívá z davu, vytvořil podle vlastního online komiksu animátor Daniel Chong. Vtělil do něj vlastní zkušenosti z dospívání, kdy se coby kluk z minoritního etnika pokoušel zapadnout do kolektivu svých vrstevníků. Své pocity důmyslně personifikoval do sympatického tria, které si jen chce užívat každý den jako každý jiný, ale lidé nevědí, jak na to reagovat. Současně jsou povahově odlišní medvědi také ideálními hrdiny pro děti, které stejně jako oni se pokoušejí zorientovat ve spletitém světě společenských norem, moderních technologií a sociálních sítí.

Daniel Chong má za sebou několik let práce u různých animačních studií, včetně věhlasných velikánů Disney a Pixar, kde se coby kreslíř storyboardů podílel na filmech jako Bolt: Pes pro každý případ, Auta 2 či V hlavě. Za svou práci na speciálu Toy Story: Strašidelný příběh hraček získal výroční animační cenu Annie. Jeho seriál Mezi námi medvědy, vzniklý v produkci renomovaného dětského kanálu Cartoon Network, se může chlubit britskou Dětskou cenou BAFTA za nejlepší mezinárodní seriál, cenou profesního časopisu Kidscreen pro nejlepší animovaný seriál a nejlepší scénář a na festivalu animovaného filmu v Stuttgartu byl zvolen nejlepším mezinárodním seriálem pro děti.