S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem za vítězstvím české fotbalové reprezentace, za tyrkysovým Skadarským jezerem a prastarou vesnicí, do historického města Herceg Novi, za Modrou jeskyní, průzračnou vodou Boky Kotorské i na mušlí farmu

Černá hora je relativně mladý stát, který vznikl odtržením od bývalé Jugoslávie a později Srbska. Jeho obyvatelé jsou pestrou směsicí národů. Od Černohorců přes Srby a Chorvaty až po Albánce. Stejně pestrá je také zdejší krajina. My se budeme pohybovat hlavně v pobřežním pásu. V úvodu krátce navštívíme hlavní město Podgoricu, abychom se stali svědky vítězství české fotbalové reprezentace nad týmem Černé hory. Podíváme se na černohorskou část Skadarského jezera, na jehož březích se daří agroturistice. Hlavním tématem ale bude famózní záliv nesoucí jméno Boka Kotorská. Představíme prastará města Kotor a Perast. A také farmu, kde se chovají mušle a ústřice.

V dalším významném městě Herceg Novi si řekneme něco málo o historii a skočíme do průzračné vody v Modré jeskyni.

Tolik a něco navíc v dalším díle oblíbeného cestopisného dokumentu Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem, tentokrát po Černé Hoře.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrDokument