S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem za symbolem karibského tropického ráje a jeho romantickými plážemi, hravými delfíny i okouzlující holandskou koloniální architekturou

Karibský ostrov Curacao je se svými romantickými plážemi, hravými delfíny a okouzlující holandskou koloniální architekturou symbolem karibského tropického ráje.

Otroci, holandští obchodníci, hispánští přistěhovalci, indiáni a piráti – ti všichni přispěli k bohaté a jedinečné směsici kultur a ras.

Relativní bohatost a nizozemská politická stabilita učinily z ostrova Curaçao regionální centrum obchodu a bankovnictví. Cestovní ruch poskytuje další příjmy. Základem místní ekonomiky však není turismus, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale zpracování venezuelské ropy. Ostrov Curaçao je tak dnes na cestě k naprosté samostatnosti.

V hlavním městě Willemstadu zaujme jemný tón koloniální architektury uprostřed trhů, muzeí a kaváren. Nepřehlédnutelnou technickou raritou je pontonový most královny Emmy, který se otáčí ke břehu, aby nechal proplout obří lodě do laguny s přístavem a ropnou rafinérií.

Navštívíme také nejstarší dosud fungující synagogu na západní polokouli nebo mořské akvárium s akademií pro inteligentní mořské savce, delfíny.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrDokument