Jiří Bartoška s Miroslavem Donutilem vás tentokrát v roli skutečných průvodců provedou exotickým rájem v Indickém oceánu, kde žije řada kultur a vyznání v až překvapivě mírumilovné pospolitosti (2009). Připravili: V. Bělohradský, J. Stehlík a T. Schäfer

Palmy, bílé pláže, azurové vlny Indického oceánu… Réunion dokonale splňuje představy exotického ostrovního ráje. Rozeklaná údolí ve vnitrozemí ostrova nabízejí úžasné přírodní scenérie i kreolskou architekturu, jejíž obdivování si musíte zasloužit dlouhým pochodem dramatickou krajinou. Tu má na svědomí vulkanický původ ostrova, který stále tvaruje jedna z nejaktivnějších sopek naší planety. V roce 1977 se však zachovala milosrdně k tamnímu kostelu, když se lávový proud těsně před ním rozdělil. Místní křesťané to považují za zázrak. Kromě křesťanských svatostánků na ostrově narazíme i na hinduistické chrámy či mešity, jelikož Réunion je i multikulturním rájem na zemi, kde jsou si všechny etnické příslušnosti či vyznání rovné a žijí ve vzorné pospolitosti. Vedle luxusní turistické nabídky je v současnosti pravým pokladem Réunionu vanilka, za jejíž vůní se skrývá nečekaně složitý pěstitelský proces. Pálení rumu, pletení košíků z palmových listů je ve srovnání s touto procedurou hračka.

Návštěva Réunionu je výjimečná i tím, že Jiří Bartoška s Miroslavem Donutilem protentokrát vystoupí ze svých rolí komentátorů a provedou diváky České televize tímto úžasným ostrovem osobně.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 ST AD
ŽánrDokument