22 minut
Hledám práci

2. prosinec 2009

Obsah dílu

Boban Ptáček – hokejista — Šička / Krejčová — Podpis pracovní smlouvy

Části dílu

00:45
Profese zblízka: Šička / Krejčová
  Zajímavá profese šičky a švadleny, tedy krejčové. Samozřejmě lze říci, že obě profese v sobě skrývají jednotné základní činnosti, jako je například šití, běžný průběh práce je však do určité míry odlišný. Zatímco u práce šičky jsou velké nároky kladeny zejména na přesnost, vytrvalost, výkonnost a pedantnost, podstata profese švadleny, neboli krejčové spočívá spíše ve vlastní tvořivosti, šikovnosti a zručnosti člověka, který ji vykonává. Jinými slovy, toto rozdělení profesí, přineslo hned několik změn, ze kterých mnohé z nich znamenají i pozitiva. Pokud se tedy chceme zamyslet nad produktem, který u obou profesí vzniká, zjistíme že jsou obě tyto profese plnohodnotné a potřebné.
  11:10
  Poradna: Pracovní smlouva
   Jste v situaci, že jste po usilovném snažení našli práci a neradi byste udělali chybu při podpisu pracovní smlouvy? I člověk zběhlý v úřednických formalitách neví všechno a zaměstnavatelé mohou této nezkušenosti využít. Věděli jste například, že když si v kolonce "typ pracovního poměru" u vybrané práce přečtete brigáda nebo vedlejší pracovní poměr, je to nesmysl. Nic takového není. Nejčastěji si lidé přivydělávají na "dohodu". Buď dohodu o provedení práce, nebo o pracovní činnosti.
   13:21
   Nabídky
    14:41
    Seriál: Boban Ptáček - hokejista
     Naše následující reportáž bude znovu odrážet příběh člověka, který do Norska vycestoval, avšak ještě před jeho odjezdem bylo jasné, jaké práci se bude věnovat. Jedná se o příběh pana Bobana Ptáčka, který do Norska vycestoval před dvěma lety. Sportovec, který se i v České republice věnoval hokejovému sportu, se svému působení v jiné krajině než ve své vlasti nebránil. Rád přijal nabídku trénovat mladé hokejisty ve městě Gjovik. Možnost věnovat se své bývalé práci byla určitě věcí, která celé rozhodování ulehčila, avšak váhání o odjezdu bylo definitivně zažehnáno, když došlo k rozhodnutí, přestěhovat se do Norska i se svou manželkou a synem.
     Přehrát celé video
     Stopáž22 minut
     Další díl
     9. prosinec 2009

     Napište nám