Dokumentární film o zajímavém výměnném projektu českého a latinskoamerického divadla.

V roce 2005 odstartoval Divadelní ústav v Praze mezinárodní projekt „ČESKÉ DIVADLO V LATINSKÉ AMERICE 2005 A ARGENTINSKÉ DIVADLO V ČECHÁCH“.

V rámci tohoto projektu měly vybrané české divadelní soubory možnost prezentovat se na četných významných festivalech v Latinské a Střední Americe, konkrétně v Argentině, Brazílii, Bolívii, Chile a Mexiku. Naopak některé latinskoamerické divadelní a taneční soubory se představily v rámci českých divadelních festivalů v Praze a Plzni.

Projekt zahrnoval i další akce, které představily současné české divadlo. Namátkou: loutkářské, kostýmní a překladatelské workshopy, účast předních českých teatrologů na prestižních konferencích, výstava divadelní fotografie, vydání Antologie současných českých divadelních her ve španělštině a recipročně současných latinsko-amerických dramat v češtině atd. Velmi zajímavým momentem tohoto projektu byla pak přímá umělecká spolupráce v „cizím“ kulturním prostředí.

Režisérka Kateřina Knappová sledovala s malým štábem průběh příprav a vznik dvou zajímavých divadelních představení, která se simultánně připravovala v Praze a Mexiku.

Napište nám