Helena se zamilovala, a tak odjela do Afghánistánu, aby se z ní stala Herra. Střet odlišných kultur a tradic byl ale větší, než původně očekávala.
Režie: Michaela Pavlátová. Scénář: Ivan Arsenjev. Hrají: Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Ivan Trojan, Miroslav Krobot a další.
Moje slunce Mad

Helena se během studií na vysoké škole v Praze zamilovala do svého afghánského spolužáka Nazira a rozhodla se za něj nejen provdat, ale také ho následovat do jeho rodné země. Najít své místo v exotickém prostředí s docela jinými hodnotami a tradicemi ale není pro Helenu, která tu přijala jméno Herra, ani trochu snadné. Velkou pomoc sice nachází u dědečka, který ještě pamatuje dobu, kdy byl Kábul vzkvétajícím a kosmopolitním městem, u ostatních ale takové pochopení nenachází. Prvním těžkým zkouškám navíc musí čelit i její vztah s Nazirem. Ze všeho nejvíc ale životem Herry zamává příchod malého holohlavého chlapce Mada. Animovaný film, který s velkou empatií a sympatickým humorem vypráví o různých podobách lásky a rodinné sounáležitosti, získal Césara za nejlepší animovaný film a nominaci na Zlatý glóbus.

Napište nám