Chtěli být jen slušná rodina a zajistit dětem budoucnost. Jenže otec není doma a synové dospívají. Tragická událost v městečku začne odkrývat kruté pravdy o nich samých i společnosti kolem. Televizní premiéra nejúspěšnějšího slovenského filmu roku, natočeného v koprodukci s ČT. Hrají: M. Ondrík, Z. Konečná, F. Beleš, Ľ. Paulovič, M. Geišberg, D. Fischer, C. Kassai, M. Dušanič, K. Kormaňáková a další. Kamera J. Meliš. Scénář a režie M. Škop (Ve slovenském znění)

Pořad bylo možné přehrát do 19. 10. 2020
Video není k dispozici
Trailer

Trailer

Milan (40) má tři děti a jezdí pracovat do Německa, aby svojí rodinu uživil. Když se na Vánoce vrátí domů, zjistí, že jeho nejstarší syn Adam je členem polovojenské mládežnické skupiny. Syn je zapletený do šikanování a smrti spolužáka. Otec se rozhoduje, jak by se měl zachovat. Společně s manželkou Zuzkou při tom zjišťují skutečnou pravdu o synovi, o své rodině, o sobě samých, a také o společnosti kolem nich.

Je to příběh obyčejného člověka, jednoho z miliónu, kterému se navzdory jeho dobrým úmyslům udělat pro svou rodinu to nejlepší, všechno pokazí,“ říká režisér Marko Škop, který svým posledním filmem Eva Nová získal dvacet domácích a mezinárodních ocenění.

Podle představitele hlavní role Milana Ondríka se film dotýká i otázky, kterou si kladou mnozí Slováci: Je lepší zůstat sedět doma a žít z podpory, nebo odejít z domova a pracovat někde jinde, když se vám rozpadá rodina? „Myslím, že podobné otázky řeší více rodin,“ konstatoval Milan Ondrík.

Film se natáčel dva zimní měsíce na Oravě v obci Krušetnica a v jejím okolí. Úvodní scény se točily před německým zámkem Hohenschwangau a jedna z finálních scén filmu v prostorách Slovenské televize v Mlýnské dolině. Technický sklad v budově Slovenské televize si režisér filmu zvolil jako vhodný prostor pro policejní úřadovnu.

Marko Škop
producent, režisér

Marko Škop


Stopáž89 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD
ŽánrFilm 15+

Všechny koprodukční filmy České televize