Pohádka o tom, jak statečný mládenec vysvobodil princeznu z pekla i z její rozmarné povahy (2005). Hrají: A. Talacková, I. Marták, L. Termerová, N. Divíšková, E. Pardus, J. Pecha, S. Zindulka a další. Kamera J. Víšek. Scénář a režie Z. Kozák

V malém zámečku žil kníže se svou dcerkou, komteskou Julinkou. Měl s ní ale velké trápení. Komteska odmítala jednoho ženicha za druhým. Dala si podmínku, že si vezme za muže toho, kdo jí přinese botky, co se nikdy neprotancují. Ta zpráva se dostane až do pekla. Na pokyn Luciferovy báby starý čert Šuspajtl Julinku unese. Komteska v pekle ale dlouho nepobude – přijde ji vysvobodit mladý švec Ondra. Úsměvná pohádka režiséra Zdeňka Kozáka je inspirována půvabem českých lidových báchorek. Do hlavních rolí této pohádky obsadil režisér Ninu Divíškovou (čertovská bába), Jiřího Pechu (Lucifer), Erika Parduse (čert Šuspajtl), Jaroslava Kuneše (kníže), Antonii Talackovou (komteska Julinka), Stanislava Zindulku (pohádkový dědoušek) a Ivo Martáka (švec Ondra).

Na 38. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově získala pohádka „O ševci Ondrovi a komtesce Julince“ Cenu dětského diváka.

Stopáž51 minut
Rok výroby 2005
 ST AD 4:3