Soutěž

» Pravidla soutěže

Výherce minulé soutěže

Otázka z 1. prosince 2022

V tomto kole nás zajímalo, která číslovka hrála hlavní roli při stavbě hradu Castel del Monte. Správná odpověď byla B), nekonečná osmička. Voucher v hodnotě 1 000 Kč na nákup italských dobrot na internetovém obchodě Rohlík získávají Radka Procházková z Kunice, Pavla Frolková z Kněždubu, Věra Abrmanová z Liberce, Nikola Veber z Tvořihráze a Alena Urbánková z Liberce.

Otázka z 24. listopadu 2022

Tentokrát jsme se ptali, jak se jmenuje italský zpěvák, jehož sochu jsme viděli v město Polignano a Mare? Správná odpověď byla A), Domenico Modugno. Voucher v hodnotě 1 000 Kč na nákup italských dobrot na internetovém obchodě Rohlík získávají Ivana Müllerová z Prahy, Josef Krátký z Dobříše, Květuše Skořepová z Nymburka, Ivona Kaderová z Brna a Jana Benešovská ze Zastávky u Brna.

Otázka ze 17. listopadu 2022

Zajímalo nás, které italské město je prolaveno domky zvanými „trulli“? Správná odpověď byla B), Alberobello. Voucher v hodnotě 1 000 Kč na nákup italských dobrot na internetovém obchodě Rohlík získávají Jitka Severová z Černé Hory, André Miksch z Trutnova, Hana Klesnilová z Ostravy, Radmila Špinová z Dobřiše a Libor Tomčák z Ostravy.

Otázka z 10. listopadu 2022

Ptali jsme se vás, jakou továrnu v tomto dílu navštívili Manu s Matějem. Správná odpověď byla A), továrna na čokoládu. Voucher v hodnotě 1 000 Kč na nákup italských dobrot na internetovém obchodě Rohlík získávají Michaela Jeřábková z Nymburka, Martina Petříková z Moravičan, Jan Aubrecht z Olomouce, Soňa Aubrechtová z Olomouce a Yveta Bílková z Děčína.

Otázka ze 3. listopadu 2022

Tenokrát nás zajímalo, co je mys Santa Maria di Leuca. Správná odpověď byla B), nejjižnější bod Itálie. Voucher v hodnotě 1 000 Kč na nákup italských dobrot na internetovém obchodě Rohlík získávají Ivana Vacková z Prahy, Ilona Ďurišová z Domažlic, Petra Benešová z Vysokého Mýta, Jiří Trávníček z Týna nad Vltavou a Alica Nogol z Frýdku-Místku.

Otázka z 27. října 2022

V tomto kole jsme se ptali, která odrůda vína se pěstuje v jižní části Itálie v oblasti Puglia. Správná odpověď byla B), primitivo. Voucher v hodnotě 1 000 Kč na nákup italských dobrot na internetovém obchodě Rohlík získávají Šárka Nešporová z Olomouce, Marek Fiala z Karviné, Veronika Mikešová z Kaplice, Irena Jakubíčková ze Strážnice a Radek Směřička z Hodonína.

Otázka z 20. října 2022

Tentokrát jsme se vás ptali, který americký režisér zrekonstruoval palác v Bernaldě. Správná odpověď byla A), Francis Ford Coppola. Voucher v hodnotě 1 000 Kč na nákup italských dobrot na internetovém obchodě Rohlík získávají Nina Fojtová z Brna, František Blaha z Brna, Karolína Kazbundová z Prahy, Václav Fiala z Kaplice a Petr Pavlíček z Třebíče.

Otázka z 13. října 2022

Zajímalo nás, jaké povolání měl Quintus Horatius Flaccus. Správná odpověď byla B), básník. Voucher v hodnotě 1 000 Kč na nákup italských dobrot na internetovém obchodě Rohlík získávají Ilona Vysoudilová z Prahy, Josef Miczan z Mariánských Lázní, Věra Fousková z Hrušovan nad Jevišovkou, Marie Slámová z Milína a Josef šochman z Prahy.

Otázka ze 6. října 2022

Ptali jsme se, jak se jmenuje film, který se točil v Mateře s Danielem Craigem. Správná odpověď byla B), Není čas zemřít. Voucher v hodnotě 1 000 Kč na nákup italských dobrot na internetovém obchodě Rohlík získávají Martina Srchová z Obecnice, Jana Strážnická z Brna, Karel Rais z Plzně, Irena Veverková z Liberce a Judita Augustová z Teplic.

Otázka z 9. prosince 2021

Zajímalo nás, co je považováno za „červené zlato Basilicaty“. Správná odpověď byla B), papričky peperone crusco. Balení Čekankového sirupu pro sladký život na celý měsíc získávají Dana Machálková z Jaroměřic, Martina Hanská z Neplachovic, Rudolf Maťha z Prahy, Jarmila Vávrová z Prahy a Marie Bartošová Lumírova z Ostravy.