Příběh o první lásce vonící po pomerančích, o nesmělých dotecích, o sveřepých klukovských soubojích o čest a hlavně o koních.
Režie: Ivan Pokorný. Scénář: Iva Procházková. Hrají: Stanislav Majer, Leoš Noha, Tomáš Dalecký, Emilie Neumeister a další.
Uzly a pomeranče

Emotivní příběh o dospívání, zasazený do horské vesnice blízko německých hranic. Spojuje rodinné drama s dobrodružným příběhem a něžnými náznaky prvního milostného vztahu. Nad vším dominuje silná touha dorůstajícího kluka odstranit krutost páchanou na lidech i na zvířatech.

Po smrti mámy to Darek vůbec nemá lehké. Starost o lehce postiženou osmiletou sestru Emu leží především na něm. Táta má obě děti rád, ale se starat o ně i o celé hospodářství je v této tíživé situaci leckdy nad jeho síly. Navíc přišel i o práci. Co bude s Emou, když by ji úředníci otci odebrali? Pak se objeví Uli – německý obchodník, tátův kamarád – s lákavou nabídkou zapojit se do jeho byznysu. Jeho firma vykupuje zraněné koně, a když se dají do pořádku, znovu je se ziskem prodá. To ale Darek netuší a je z koní nadšený, za pomoci souseda Havlíka se o ně pečlivě stará, rozmlouvá s nimi a taky na nich jezdí. Vidí v nich svou budoucnost. Svět narůžovo přemaluje i fakt, že začíná chodit s o rok starší Hannou. Najednou má navrch dokonce nad Hugem, svým dlouholetým nepřítelem. V den, kdy se Darek dozví o osudu koní pravdu, se jeho iluze o světě zhroutí. Bude schopen přijmout, že realita má mnohem víc odstínů, než jen černou a bílou, odpustit otci a vykročit do světa dospělých?

Film je adaptací mezinárodně úspěšné knihy Ivy Procházkové

Režie: Ivan Pokorný. Scénář: Iva Procházková. Hrají: Stanislav Majer, Leoš Noha, Tomáš Dalecký, Emilie Neumeister a další.

Napište nám