Chtěl už jen chovat koně, ale stejně neodolal. Jean Gabin v klasické francouzské gangsterce (1961). Dále hrají: B. Blier, M. Carolová, G. Leclerová, F. Rosay, F. Villard a další. Režie Gilles Grangier (Ve francouzském znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Král padělatelů je klasická francouzská elegantní noir gangsterka, které vévodí Jean Gabin. Brilantně mu sekundují Bernard Blier, Frank Villard, Maurice Biraud a Martine Carolová. Vtipné a břitké dialogy, svěží režie a především herecké výkony, to vše si divák může i po letech vychutnat a ocenit.

Skupinka poněkud neúspěšných, ale o to ambicióznějších spekulantů se rozhodne, že padělá velký balík bankovek. O co mají větší oči, o to míň zkušeností. Podaří se jim získat slavného odborníka, který si užívá „zasloužený“ důchod kdesi mimo Evropu s rychlými koňmi a krásnými domorodkami. Ferdinand má jeden nesplacený dluh v životě, a tak nabídku přijme a přiletí do Paříže, což samozřejmě nemůže uniknout pozornosti policie. Najde si nejlepšího tiskaře v Paříži. Ale, jak už to tak bývá, každý hraje svou hru a snaží se podfouknout ty druhé.

Jean Gabin
herec

Jean Gabin

* 16. 5. 1904

† 15. 11. 1976


Originální názevLe Cave se rebiffe
Stopáž94 minut
Rok výroby 1961
 HD čb
ŽánrFilm