Hořká, experimentálně laděná komedie, zachycující svět herců a tvůrců v továrně na sny. Americký film.
Hrají: D. Duchovny, J. Robertsová, N. Katt, C. Keenerová, M. McCormacková, B. Pitt, D. H. Pierce, B. Underwood a další. Režie Steven Soderbergh.

Americký režisér Steven Soderbergh před lety začínal svoji tvorbu nezávislým snímkem Sex, lži a video, později se tituly Traffic, Erin Brockovichová a Dannyho parťáci zařadil mezi komerčně úspěšné filmaře. V roce 2002 pocítil touhu vrátit se na "chvíli" na počátek své tvorby a podle scénáře debutující dramatičky Coleman Houghové natočil nekonvenční hořkou komedii. Příběh je jakýmsi propletencem životů hrdinů, kteří natáčejí film, a současně filmem ve filmu. Carl je novinář, píše scénáře a hledá důvod depresí své ambiciózní manželky Lee, která se v práci "realizuje" propouštěním zaměstnanců. Její sestra Linda pracuje jako masérka a bojí se, že nikdy nepotká muže svých snů. Calvin je seriálový herec, který získal roli ve velkém filmu s velkou hvězdou Francescou. Nicky hraje v divadle Hitlera a Gus je producent Nicholasova filmu. Realita se neustále proplétá s filmem, oba světy se postupně odhalují a všechny je spojí dramatická událost...

Děj filmu se odehrává v průběhu více než čtyřiadvaceti hodin v Los Angeles. Ulehčení orientace v jednotlivých liniích vyprávění napomáhá kamera dvojím druhem snímání: na formát 35 mm je zachycen právě vznikající snímek Rande, zatímco obraz "reality" je podáván s pomocí digitální videokamery (drsný, zrnitý, někdy záměrně až na hranici viditelnosti).

Napište nám