Ona vidí krásu v chaosu, on pouze v geometrických obrazech. Společně mají vybudovat zahrady ve Versailles, vznikne mezi nimi ale ještě silnější pouto.
Režie: Alan Rickman. Scénář: Allison Deegan, Alan Rickman, Jeremy Brock. Hrají: Kate Winslet, Matthias Schoenaerts, Alan Rickman, Stanley Tucci a další.
Králova zahradnice

Historické romantické drama Králova zahradnice se odehrává na francouzském dvoře v době vlády Ludvíka XIV. Režie výpravného kostýmního snímku se ujal slavný britský herec Alan Rickman, který se ve filmu zároveň převtělil do Krále Slunce. Ten si velice oblíbil malý lovecký zámek ve Versailles, a nakonec tam trvale přesídlil. Na přestavbě zámku se podíleli nejlepší architekti, zahradníci a výtvarní umělci tehdejší doby.

Jednu z povolaných zahradnic představuje Sabine De Barra (Kate Winsletová). Ve Versailles dostává za úkol vybudovat v zahradách vodní kaskádu a terasovitý Lasturový háj. Zakázku získala díky rozhodnutí Andrého Le Nôtreho (Matthias Schoenaerts), slavného architekta francouzských zahrad, který se rozhodne dát Sabine příležitost navzdory jejich rozdílnému přístupu k zahradní architektuře. Během spolupráce dochází k jejich sblížení a hluboce se do sebe zamilují. Romantickému vztahu ovšem nepřejí tehdejší společenské poměry plné lží, intrik a nástrah.

Napište nám