Ondřej Vetchý a Petr Rajchert v hlavních rolích pohádky na motivy pověstí o císaři Josefovi, který se rád v převlečení vydával mezi poddané (1998). Dále hrají: J. Skopeček, V. Forejtová, L. Kostelka, A. Goldflam, V. Čapka, M. Černoušek, J. Sedal, N. Lichý, F. Řehák, A. Veselá, P. Padillová a další. Kamera M. Duba. Scénář a režie V. Křístek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pohádka vznikla na motivy pověsti o císaři Josefu II. Stejně jako on i filmový císař Maxmilián často mizí v přestrojení ze zámku, aby poznal život svých poddaných. Na jednom ze svých „výletů“ potká císařského tambora vracejícího se z vojny. Spolu s ním prožívá četná dobrodružství. Setkají se nejen s loupežníky, ale i s lidskou hloupostí a proradností, která je málem přivede až na popraviště. Ani v tomto pohádkovém příběhu samozřejmě vedle napětí, přátelství a humoru nechybí láska, která i ty nejchmurnější vyhlídky nakonec promění v dobro.

Pohádka je výjimečná nejen téměř klasickým příběhem lásky, ale zejména svým výtvarným řešením.

Režisérem i scenáristou filmu je Václav Křístek, kameramanem Martin Duba. Ke spolupráci si přizvali: Petra Rajcherta (tambor), Ondřeje Vetchého (císař), Annu Veselou (Ančička), Jano Sedala, Patricii Padillovou, Vladimíra Čapku, Veroniku Forejtovou, Jana Skopečka, Arnošta Goldflama a další.

Tato pohádka je z produkce ČT – Televizního studia Ostrava – tvůrčí skupiny Marči Arichtevy a Marty Prachařové.

Stopáž71 minut
Rok výroby 1998
 ST AD 4:3

Všechny koprodukční filmy České televize