Petr Sís je ilustrátor a výtvarník se srdcem dítěte. Jak se jeho dílo dostalo ze stránek dětských knížek až do výzdoby newyorkského metra?
Režie: David Sís.
Sny o toulavých kočkách

Celovečerní dokument o světově proslulém a prestižními cenami ověnčeném výtvarníkovi Petru Sísovi. Charismatický autor a ilustrátor dětských knížek vyzařuje energii „dospělého dítěte“, spontánního, otevřeného, pozitivního, vtipného, neustále balancujícího na pomezí profánního a vlastního fantazijního světa.

Není však jen „malířským podivínem“, zavřeným ve svém ateliéru. Je často v pohybu, miluje společnost, stále se s někým setkává od rockových hvězd po prezidenty, cestuje mezi Evropou a Amerikou, přednáší, spolupracuje na realizaci svých návrhů ve veřejném prostoru – ať už se jedná o jeho tapiserie na letišti v Praze, výzdobu newyorského metra, anebo třeba pavilon medvědů v pražské ZOO. Z rychlého a veselého společenského života se však zároveň prolínáme i do intimního osobního „robinsonského“ světa Petra Síse a postupně také poznáváme jeho metaforické alter ego, kreslenou toulavou černou kočku, reprezentující svobodu, ale někdy i bolestnou opuštěnost. Režisérem filmu je Petrův mladší bratr David Sís, jehož záměrem je vyprávět nejen o osudových životních paradoxech, ale především představit Petrovu tvorbu, a to i prostřednictvím ukázek a animací, které byly ve spolupráci s Petrem Sísem vytvořeny speciálně pro tento film.

Napište nám