Přijít o práci neznamená přijít o život. Americký film (2010). Hrají: B. Affleck, T. L. Jones, Ch. Cooper, M. Bellová, R. DeWittová, K. Costner, C. T. Nelson a další. Scénář a režie John Wells (V anglickém znění s titulky)

Bobby Walker (Ben Affleck), Gene McClary (Tommy Lee Jones) a Phil Woodward (Chris Cooper) – to jsou zaměstnanci donedávna prosperující velké bostonské společnosti, kteří navzdory svému odlišnému věku a zásluhám jednoho dne stanou tváří v tvář děsivé realitě propuštění z práce. Během jednoho roku se každý po svém vyrovnává s pocity nevíry, absurdity a ukřivděnosti a pokouší se najít nový smysl života – a především nový způsob, jak si uspořádat funkční existenci. Znamená to nejen přijmout jiný životní standard, ale i zpřeházet žebříček dosavadních hodnot. Což by vlastně nakonec nebylo vůbec špatné – kdyby se to tak bolestně netýkalo rodinných svazků, které se až dosud rodily a rozvíjely ve vztahu k ekonomickému statusu hrdinů… Civilně rozehrané psychologické drama vypráví o dopadech globální hospodářské krize na životy mužů, kteří jsou vlastně docela obyčejní. (katalog MFF Karlovy Vary 2010)

Snímek Manažeři (2010) je úspěšným režijním debutem producenta Johna Wellse (*1956), který má na svém kontě především dlouhou řadu oceněných televizních pořadů, mj. úspěšné seriály China Beach, Pohotovost, Západní křídlo a minisérii Mildred Pierceová. Film se poprvé hrál na festivalu Sundance (mimo soutěž) a svou evropskou premiéru měl v Karlových Varech.

Originální názevThe Company Men
Stopáž100 minut
Rok výroby 2010
 HD
ŽánrFilm