Hlavní postavou seriálu Goofyho tlupa z produkce Walta Disneyho je milý nešika Goofy. Známe ho už z dřívějška z Disneyho grotesek a filmů jako nejlepšího kamaráda Mickey Mouse. Tady dostal příležitost ve svém seriálu a není o nic méně ztřeštěný než dřív. Přes svoje nedokonalosti je stále dobrým otcem pro Maxe, jehož se snaží usilovně, leč marně vychovávat. Udělal by pro něj cokoliv. Jezdí spolu na výlety, které většinou končí přinejmenším nějakými úrazy a zničeným majetkem. Ostatně jako vždy, když se Goofy do něčeho pustí. Dělá sice vše s nejčistším svědomím a vědomím, že koná dobro, ale ať už je to stavění boudy na stromě, malování, tapetování, kempování, grilování, oprava elektropřístrojů, instalatérské práce, tisk novin nebo služba u požárního sboru, má to téměř pokaždé shodný výsledek.

I v dnešní době nás pobaví svými ztřeštěnými nápady, napnou v nebezpečných situacích a postraší za hrůzné bouřlivé noci. Proto si jejich příběhy zapamatujme jako to příjemnější, co nás v Disneyho seriálech navštívilo.

Je tomu již 85 let, kdy se zrodila Disney hvězda jménem Goofy!

Poprvé se objevil 25. května 1932 v klasickém kraťásku Mickey Mouse (Mickey's Revue; 1932) pod jménem „Dippy Dawg, Dippy the Goof“. O dva roky později dostal své jméno, pod jakým ho všichni známe, v kraťásku nazvaném Orphan's Benefit (1934). Po dalších 60 letech dostal svůj vlastní televizní seriál Goofyho tlupa (1992). A za pár let i svůj celovečerní film Goofy na výletě (1995). Dodnes se objevuje v animovaných seriálech (např. Mickeyho klubík) a nejnovějších kraťáscích.