Na oltáři v kostele jedné moravské vesnice najde farář tělo brutálně zavražděného zemědělce Pánka. Ten se spolu s dospělým synem ztratil po cestě do práce. Tak začíná třetí série kriminálního seriálu Labyrint. Major Remeš (Jiří Langmajer) s novou kolegyní Ester (Lenka Vlasáková) rozjíždí vyšetřování tajemného případu, jehož rozuzlení čeká na diváky až v sedmém dílu. V Remešově týmu jsou i nováčci Viktor (Petr Stach) a Bára (Denisa Nesvačilová), kteří spolu s místním obvodním policistou Jonášem (David Švehlík) hledají možné pachatele. Hlavním motivem nové série je opět vyšetřování několika vražd, které spojuje jeden náboženský motiv - téma Ježíšových apoštolů.

Zákulisí kriminálky

Zákulisí kriminálky

Jiřina Budíková, kreativní producentka: „U třetí série Labyrintu jsme se snažili maximálně zužitkovat zkušenosti z předchozích řad tak, abychom potěšili nejen fanoušky seriálu, ale i nové diváky. Přinášíme mimořádně propracovaný napínavý příběh, flotilu skvělých herců, ale také nové originální lokace. Právě tyto tři faktory, a navíc bravurní režie Jirky Stracha, Labyrint na poli televizních sérií povznáší."

David Ziegelbauer, vedoucí projektu: „Seriál Labyrint je v našich končinách průkopníkem v žánru krimi thrilleru na pokračování. Bereme to jako výzvu a třetí sérii jsme konstruovali tak, aby jednotlivé části seriálu v divácích vyvolávaly až fyzicky bolestivou touhu po dalším dílu. Psaní scénářů Labyrintu je v podstatě skutečné bludiště. Všechny linky do sebe musí zapadat, nikde nesmí zůstat nezodpovězené otázky. Název vznikl, když jsme hledali cestu od jedné komplikované linky k další a uvázli jsme ve slepé uličce. Natáčení třetí řady probíhalo ve filmařsky nejméně oblíbeném a vlastně i nejméně vytěžovaném období - od listopadu do března. Příběh je ponuřejší, atmosféra mnohem strašidelnější.“