Lešek Semelka 70

Koncert u příležitosti sedmdesátých narozenin českého zpěváka a skladatele v Divadle Hybernia v Praze. Účinkují: L. Semelka, B. Basiková, P. Vojtek, M. Pavlíček a další. Režie R. Vodrážka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Velkým koncertem v pražské Hybernii oslavil své 70. narozeniny Lešek Semelka. V sedmdesátých letech na sebe upozornil především jako klávesista a skladatel hlásící se k umělecky ambicióznímu a tehdy aktuálnímu artrocku. Se skupinou Blue Effect nahrál její možná nejpozoruhodnější alba Nová syntéza a Nová syntéza 2. Poté z kapely odešel a nadále se věnoval vlastním projektům. Brzy se ovšem začal prosazovat také jako zpěvák klonící se především ke střednímu proudu písňové produkce osmdesátých let. Tak ho konečně zná většina posluchačů dodnes. V každém případě se však jedná o osobnost, která v české pop music zanechala svou stopu.

Jubilejní koncert Leška Semelky se konal 15. listopadu 2016 v pražské Hybernii. Spolu s ním se na pódiu objevila řada hostů, například Bára Basiková, Pepa Vojtek, Michal Pavlíček a další.

Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P HD
ŽánrHudba