Krásný ztráty – Live 70

Koncert Michala Prokopa s kapelou Framus Five, Lubošem Andrštem, Janem Hrubým a dalšími hosty

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Vyvrcholením sobotního programu festivalu Krásný Ztráty – Live70, který se odehrál 12. – 13. 8. 2016 v amfiteátru v Lokti nad Ohří, byl hlavní koncert Michala Prokopa s jeho kapelou Framus Five a Karlovarským symfonickým orchestrem. Kromě klasických hitů, které si publikum zpívalo spolu s oslavencem Michalem Prokopem, bylo stěžejním bodem programu premiérové živé uvedení rozsáhlé skladby Město ER na text básníka Josefa Kainara. Přestože se jedná o 44 let starou skladbu, osvědčila svoji stálou platnost i kvalitu a Michal Prokop všechny její hlasové nástrahy zvládl s naprostým přehledem. Album z roku 1972, kterému dala tato skladba název, vyšlo v létě 2016 v reedici na vinylovém LP.

„Byli jsme první, kteří přiměli Josefa Kainara k psaní textů pro rockovou hudbu. V té době vůbec nepsal, byl v těžké depresi a byl na tom špatně i fyzicky. Když jsme za ním přijeli, zprvu jakoukoli spolupráci odmítal. Nakonec jsme ho ale přesvědčili muzikou, kterou jsme mu pouštěli. Komunikovali jsme tak, že jsme mu dodali nahrané fragmenty nazpívané s klavírem a on na ně napsal text. Tím vlastně vstoupil do rockového světa,“ vzpomíná Michal Prokop.

Skladbu bylo zapotřebí opět vzkřísit a vytvořit partituru znovu. Tohoto úkolu se zhostil aranžér Lukáš Sommer,“ doplňuje Prokop.

Michal Prokop
hudebník a moderátor

Michal Prokop

* 13. 8. 1946


Stopáž50 minut
Rok výroby 2016
 HD
ŽánrHudba