Kovboj, honák a řidička náklaďáku s malou dcerkou společně kočují u rodeových závodů a nahrazují si rodinu. V noci však každý z nich utíká ze světa býčích ohrad po svém. Brazilské koprodukční drama (2015). Hrají: J. Cazarré, M. Jinkingsová, C. Pessoa, A. Santanová a další. Scénář a režie Gabriel Mascaro (V portugalském znění s titulky)

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Seznamte se s divokým a oslnivým světem vaquejadas! Z části rodeo a z části býčí zápasy, které se na severovýchodě Brazílie těšily masové oblibě, dokud je v roce 2016 nezakázal ústavní soud. Hrdinové filmu kočují společně s představením z místa na místo a snaží se uživit, kde se dá. Galega řídí a opravuje náklaďák, ve kterém ve dne převážejí zvířata a v noci slouží jí a ostatním zaměstnancům jako karavan. Aby zajistila sebe i malou dceru, bere na sebe jednou za čas zvířecí podobu jako exotická tanečnice. Pohledný Iremar se stará o býky určené na zápasy a někdy dává pozor i na Galeginu rozjívenou dceru Cacá. Namísto honáckých povinností by se ale ze všeho nejraději věnoval šicímu stroji a návrhům na pestrobarevné kostýmy. Přisprostlý Zé naopak s životem u rodea spokojený, pokud zrovna nemusí pracovat.

Oceňovaný festivalový snímek staví na rozlehlých brazilských scenériích či na kontrastech mezi sluncem zalitým westernovým představením a tajným, neony osvíceným nočním životem skotáků.

Originální názevBoi Neon
Stopáž100 minut
Rok výroby 2015
 P T HD *
ŽánrFilm 15+