Tajemný příběh střižený skoro po britsku, s velmi anglickým Františkem Němcem, který v těchto dnech oslavil 80. narozeniny, s nerudným kočím Josefem Somrem, opuštěným venkovským sídlem a jeho záhadným obyvatelem. Televizní film podle povídky J. Hanáka.
Režie: Václav Postránecký. Scénář: Jiří Hanák, Václav Postránecký. Hrají: František Němec, Josef Somr, Pavel Povrazník, Jaroslava Tvrzníková a další.

V režijním debutu známého herce Václava Postráneckého se ocitneme na jednom krásném, ale opuštěném venkovském sídle. Přijíždí tady zástupce pojišťovny Jeremy Heartley, aby zde uspořádal pozůstalost po zemřelém Simonu de la Mere. O nebožtíkovi toho moc neví a místní starousedlíci Mapleovi jako by před ním něco tajili. Zdá se, že starý dům nebude tak úplně opuštěný. V každém případě se tu dějí podivné věci a vládne tady tajemná, horrorová atmosféra. Heartley se setkává s malým chlapcem jménem Travis, který ho stále pronásleduje. Travis je přízračným duchem tohoto domu, přinášející neštěstí a zkázu. Postupně Heartley odkrývá záhady kolem tohoto starého domu. Především však skládá mozaiku osudů a vztahů jeho dřívějších obyvatel...

Napište nám