Víc než třetinu roku tráví česká musherka Jana Henychová o samotě v zasněžené krajině severní Evropy jen se smečkou svých psů, aby se společně připravili na nejnáročnější závod psích spřežení v Evropě. Co ji tam přivedlo, co ji přináší radost a jaká zklamání musí překonat, přibližuje dokument Lindy Kallistové Jablonské

Trailer

Trailer

Jana se z Jizerských hor vydává na 1200 km dlouhou trať nejdelšího evropského závodu psích spřežení Finnmarsløpet. Šance na jeho dokončení má velmi malé. Je jednou z mála žen na startu, nežije (jako naprostá většina závodníků) trvale za polárním kruhem a její tým je tvořen výhradně čistokrevnými husky, zatímco ostatní závodí se psy k tomu účelu vyšlechtěnými. Je skutečně velká zima, polární pláně jsou pohlcovány sněhovými bouřemi, psi se boří v závějích a Jana bojuje o poslední zbytky energie. Přesto, nebo právě proto, se cítí šťastná.

Dokument Psí láska je inspirací pro ty, kdo dosud nenašli odvahu žít svůj sen. Hlavní protagonistka, česká musherka a chovatelka husky Jana Henychová, ji totiž rozhodně má,“ říká režisérka filmu Linda Kallistová Jablonská.

Velká část filmu se odehrává za polárním kruhem, kde sledujeme ženu, pokoušející se jet nejdelší a nejnáročnější závod psích spřežení v Evropě - Finnmarsløpet. Jeho trasa měří 1200 kilometrů a vede napříč horami severního Norska v době, kdy teploty dosahují i –40 °C.

Stopáž75 minut
Rok výroby 2019
 P
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize