Peter, Paul & Mary: 50 let

Portrét legendárního folkového tria. Americký dokument

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Peter, Paul and Mary bylo americké folkové trio, které významně ovlivnilo hudební scénu 60. let. Členy tria, jež dal dohromady manažer Albert Grossman v roce 1961, byli Peter Yarrow, Paul Stookey a Mary Traversová. Činnost skupina přerušila v roce 1970, znovu se dala dohromady roku 1978 a vystupovala pod značkou Peter, Paul and Mary až do smrti Mary Traversové v roce 2009.

Skupina zpívala vlastní i převzaté písně. Mezi nejznámější patřily 500 Miles, Dylanovy Blowin’ in the Wind, The Times They Are a-Changin’ či Don’t Think Twice, It’s All Right, Denverova Leaving on a Jet Plane či Seegerovy skladby Where Have All the Flowers Gone? a If I Had a Hammer. Yarrow napsal hit Puff, the Magic Dragon.

Dvě alba skupiny, první Peter, Paul and Mary a třetí In the Wind, dosáhla na první místo americké albové hitparády. Poslední album The Prague Sessions z roku 2010 bylo natočeno ve spolupráci s Českým národním symfonickým orchestrem.

Roku 1963 zazpívali dvě písně na proslulém Pochodu na Washington za práci a svobodu, kde zazněl i slavný projev Martina Luthera Kinga.

Originální název50 Years With Peter, Paul & Mary
Stopáž58 minut
Rok výroby 2014
 )D( ST HD
ŽánrDokument