Rozhovor s novou moderátorkou Lucií Křížkovou

Co nejčastěji děláte, když jste sama doma?

Chvilky, kdy jsem sama doma, jsou pro mě velmi vzácné. Nejraději jen tak relaxuji, popíjím dobrý čaj, poslouchám pěknou hudbu nebo si čtu.

Co si myslíte, že dělá váš partner, když je sám doma?

Můj manžel sám doma moc často nebývá. Ono totiž není ani samozřejmostí, že doma vůbec je. Jako profesionální jachtař hodně cestuje, a když už je v Čechách, snažím se být veškerý čas s ním. Výjimečné chvilky samoty ale podle mého netráví jinak než u počítače, zavalen pracovními povinnostmi, které na moři nestihnul splnit.

A když je sám doma, volá vám často, nebo kdy vám zavolá poprvé?

Nejčastěji volám já, abych se ujistila, že je všechno v pořádku. Manžel je velmi samostatný, i když hlídá synka. A když už zavolá, tak je to většinou jen proto, že chce vědět, kdy se už vrátím domů.

Než necháte rodinu samotnou doma, čím vším ji musíte vybavit?

Většinou jen předem připravím nějaké jídlo, i když i bez takové pomoci se doma obejdou.

Proč ještě neexistuje pořad Sám doma pro muže? O čem by měl být?

Co vím, tak pořad Sama doma má své fanoušky i mezi muži, i pro ně jsou připravena zajímavá témata. Může jim zde chybět více sportu či kutilství, ale tomu se věnují jiné pořady.

Která věková generace na pořad nejvíce reaguje a čeho se reakce týkají, na co se divačky nejčastěji ptají vás?

Počet pořadů Sama doma, které jsem moderovala, zatím nepřekročil desítku, takže ze své krátké zkušenosti na tuto otázku ještě neumím odpovědět.

Někdy mám dojem, že polovina pořadu Sama doma je o tom, jak si nejlíp navařit, a druhá polovina o tom, jak zhubnout. Co vy na to?

Podezřívám vás z toho, že jste moc pořadů Sama doma neviděl. Někdy bývá vaření věnován větší prostor, někdy o něm ale není v pořadu ani zmínka. A jenom o hubnutí to není už vůbec. Na tomto pořadu nejvíce oceňuji právě rozmanitost témat. Jeho dramaturgyně odvádějí skvělou práci.

S čím vás dovedou hosté nejvíce zaskočit (zrušení účasti, ztráta slov, přílišná upovídanost…)? Vzpomenete si na konkrétní případ?

Jedna paní mě zaskočila tím, že na mé otázky odpovídala s pohledem do kamery, tedy přímo divákům. Na mě se za celou dobu skoro nepodívala. Měla jsem tendenci ji na to upozornit, ale nevěděla jsem jak, aby to nevypadalo hloupě. Možná to pro diváky bylo příjemné, nevím, nicméně já byla bezradná.

Jak se prolíná vaše profese s pořadem Sama doma?

Vystudovala jsem politologii a právo, ale doposud se živím spíše modelingem. Právnická témata bývají v pořadu hojně zastoupena, stejně tak témata z oblasti módy. Nejvíce se mi ale v moderování tohoto pořadu hodí současná „profese“ maminky.

Vyměňujete si vzájemně rady s kolegyněmi, jak si usnadnit život, hodnotíte si účesy, oblečení?

Nejvíce prostoru pro povídání o takových tématech je před vysíláním v maskérně. Tam se toho stihne probrat opravdu hodně, nejen s kolegyněmi, ale i s našimi šikovnými maskérkami.

Kdy jste poprvé vysílala?

V zimě roku 2012.

Co je vaše životní téma, o kterém se v pořadu ráda bavíte?

Ráda si povídám o módě, o tématech týkajících se výchovy dětí, o charitativních a sportovních projektech či o novinkách ve vzdělávání.

Víte, jaké máte jako moderátorský tým Sama doma mezi kolegy v televizi přezdívky?

Myslím, že na přezdívky se mezi kolegyněmi moc nehraje. A pokud ano, ještě se ke mně žádná nedonesla.