Rozhovor s Alenou Velikou

Co nejčastěji děláte, když jste sama doma?

To, co nestíhám, když jsou všichni doma, a pak se těším, až zase budou všichni doma.

Co si myslíte, že dělá váš partner, když je sám doma?

Tak to fakt netuším, ale až ho potkám, asi se to dozvím.

A když je sám doma, volá vám často, nebo kdy vám zavolá poprvé?

Ještě nemá moje číslo.

Než necháte rodinu samotnou doma, čím vším ji musíte vybavit?

Babičkou a dědečkem. (Tímto velké díky, mami a tati.)

Proč ještě neexistuje pořad Sám doma pro muže? O čem by měl být?

Asi proto, že jim ho žádná žena ještě nenaservírovala (úsměv) a taky je spousta mužů, kteří se na Sama doma dívají. Jsou dokonce tací, kteří to i přiznají.

Která věková generace na pořad nejvíce reaguje a čeho se reakce týkají, na co se divačky nejčastěji ptají vás?

Věkový rozptyl divaček a diváků je velmi široký. Sama doma je pořad hned pro několik generací. Nejčastější dotaz na nás moderátorky je, zda jsme kamarádky. Troufám si odpovědět. Ano, jsme.

Někdy mám dojem, že polovina pořadu Sama doma je o tom, jak si nejlíp navařit, a druhá polovina o tom, jak zhubnout. Co vy na to?

Marně hledám ty dvě poloviny. Ve škole nás učili, že celek je opravdu jen ze dvou polovin a nic víc. Kam potom dáme všechny ty zajímavé lidi, co na úkor svého volného času a mnohdy i pohodlí pomáhají ostatním, organizují akce, vymýšlejí projekty? A co pravidelní hosté Sama doma, úspěšní odborníci, lékaři, vědci nebo ti, kteří pro diváky hledají novinky ze všech možných oblastí života? Co divácky velmi oblíbená proměna divačky v přímém přenosu? Kam s pravidelnými ekonomickými, právnickými, spotřebitelskými seriály v Sama doma? A spoustou dalších a dalších.

S čím vás dovedou hosté nejvíce zaskočit (zrušení účasti, ztráta slov, přílišná upovídanost…)? Vzpomenete si na konkrétní případ?

Zaskočit snad ani ne, spíš udivit. To, když přijde nějaká osobnost popovídat buď o sobě, nebo podpořit nějakou dobrou věc a pak se tváří, jako že ji to děěěsně obtěžuje. Ale takových je naštěstí hodně málo.

Jak se prolíná vaše profese s pořadem Sama doma?

Hladce.

Vyměňujete si vzájemně rady s kolegyněmi, jak si usnadnit život, hodnotíte si účesy, oblečení?

Jsme dospělé holky a tak i fungujeme (úsměv) a smska po vysílání od kterékoliv kolegyně, že mi to sluší, vždycky potěší. I já je posílám.

Kdy jste poprvé vysílala?

Tuším, že 19. října 2009.

Co je vaše životní téma, o kterém se v pořadu ráda bavíte?

Každý den by se měl člověk naučit nebo dozvědět něco nového. A to mi Sama doma dopřává. Těch témat je hodně a mění se podle toho, co právě aktuálně řeším ve svém životě.

Víte, jaké máte jako moderátorský tým Sama doma mezi kolegy v televizi přezdívky?

Netuším, ale jsem zvědavá, to ano. Takže jestli je, tak sem s ní.