Chat

Eva Kiedroňová
Záznam chatu z pátku 13. ledna 2012
Gabriela: „Dobrý den paní Evo Jaký je Váš názor na preventivní široké balení dětí.Byli sme na prohlídce a máme 2aa,bylo mi řečeno že to nejní špatné hodnocení. Ovšem když dám malé široké balení snaží se i přes něj nožičkama tlačit a moc jí lupe v kyčlích i kolínkách. Pan doktor říkal že to může být. Malá nožičkama stalé kopy kopy a když nemůže je nešťastná a brečí...co tedy máme dělat jaký je váš názor. Děkuji Gabriela Týniště nad Orlicí“
Eva Kiedroňová: „Milá Gabko Plně respektuji pokyny ortopéda. Lupání kloubů u dětí se objevuje často, postupně to pomine. Je vidět, že Vaš maličká je moudrá holčička, když se uchází možnost pohybovat nožkama. Maličkou často rozbalujte z plen, aby měla volnost pohybu. Aktivita dolních končetin povzbuzuje střevní peristaltiku, která umožňuje lepší odcházení střevních plynů. Děti pak tolik netrápí bolesti bříška. Mějte se moc hezky. Eva Kiedroňová“
Ornela: „Dobrý den Máme 7týdení dítě a dokáže být velice vzteklé a netpělivé...U kojení se pouští následně se vzteká pak se nechce chytit i když hlad má a nakonec když se nám ho povede přes dudlík uklidnit, chytne se a pije hladově dál. A toto udělá třeba i čtyřikrát takže někdy kojíme i tři hodiny, než nám usne...dokonce když ho dáme do postýlky je schopný se vzbudit a křičet, zalíkat se, rudnout a dusit se znovu. A když se k tomu přidají problémky z prdíky tak to už je skutečně moc. Většinou večer jsou tyto zcény běžné. Vyzkoušeli sme už kde co ale marně, někdy sem už bezradná. Jak dlouho toto může trvat a co děláme špatně...popřípadě dá se již v tomto věku dítěte nák vychovávat? Děkuji moc Ornela“
Eva Kiedroňová: „Milá Ornelo Dovedu si představit Vaše zoufalství. Pevně věřím, že Vašemu maličkému pomůže, když ho ke kojení, odříhnutí, odpočinku a ke spánku budete balit do péřové peřinky. Péřová peřinka mu nabízí pocit jistoty, bezpečí a tepla i celkově ideální prostředí, které potřebuje ke svému uvolnění a uklidnění, aby se mohlo v klidu a dosyta napít, odříhnout si a usnout. Ke spánku je ideální dítě ukládat do klidné, chladné, vyvětrané a lehce zatemněné místnosti. Do peřinky dítě doporučuji ukládat také při všech náročných aktivitách, jako jsou návštěvy, ale také do kočárku na procházky i do autosedačky při jízdě autem. Peřinku je možno sehnat na stránkách www.kenny.cz. Také vřele doporučují dítě kojit nejdříve co 2 hodiny, protože jinak dochází ke smíchání čerstvého a natráveného mléka, což způsobuje zvýšenou plynatost, nadýmání a bolesti bříška dítěte. Čas mezi kojením je vhodné vyplnit nošením dítěte v náručí v různých polohách nebo samostatnou (alespoň na chvíli) či společnou hrou s dítětem na podložce. Pokud mu nabídnete tyto podmínky, tak hlavně věřte, že se váš maličký brzy uklidní, začne lépe jíst, spát a prospívat. Přeji Vám krásné a pohodové dny. S láskou Eva Kiedroňová“
Martina Uhnáková: „Vážená paní Kiedroňová,mám 9,5 měsíčního syna narozeného v termínu.Od 6.měsíce cvičíme Vojtovu metodu,syn se ještě neotáčí ze zad na bříško, i přes všechno toto cvičení stále nevidím žádný pokrok,neurologicky je syn dle lékařu v pořádku.Chybí mu prý jen motivace.Jak dlouho mám ještě čekat na pokrok?Již mě to vcelku znervozňuje....Děkuji,pěkný den“
Eva Kiedroňová: „Hezký den Kromě cvičení Vojtovou metodou doporučuji nabídnout dítěti především dostatek příležitostí k aktivnímu pohybu na zeni, přímo na koberci, a to nejlépe v nahotě nebo pouze v tričku s krátkým rukávkem. Pokud se maličký ani nepřetáčí, tak ho nejdříve lákejte v poloze na zádech ke zvedání rukou a nohou nad podložku - různě ho škádlete, lechtejte, šimrejte, nabídněte mu overboll atd. Také ho noste v pozici klokánka, koníčka nebo pod paží, vždy s hlavičkou výše než pánev. Na podložku ho pokládejte vždy z koníčka přímo do polohy na bříško nebo na všechny čtyři. Doporučuji Vám docházet s maličkým do kurzů cvičení a plavání, kde se dovíte, a také společně se skupinkou dalších rodičů s dětmi nacvičíte celou řadu zajímavých a podnětných aktivit. Aktivity vhodné k rozvoji jednotlivých dovedností, které by mělo dítě postupně zvládnout najdete v publikaci: "Rozvíjej se děťátko", kterou lze sehnat běžně v knihkupectví nebo na stránkách www.kenny.cz Přeji Vám hodně štěstí při výchově Vašeho dítěte. Eva K“
Petra: „Dobrý den. Právě jsem shlédla Váš vstup, ve kterém jste zmínila, že je dobré dítěti utvořit takové prostředí, ve kterém by měla páteř dítěte být jakoby dokulata. Spousta odborníků naopak tvrdí, že dítě by již od narození mělo spát na rovném. Nemůže toto "prostředí" (o kterém jsem mimo jiné četla, že by se mělo dítěti dopřávat cca 3 měsíce) mít vliv na špatné držení těla v budoucnu. Zejména pak na tzv. kulatá záda? Děkuji za Vaši odpověď. Pěkný zbytek dne. Petra“
Eva Kiedroňová: „Hezký den Petro O správném vzpřímení rozhodují posturální svaly, jako jsou šíjové, mezilopatkové, zádové, břišní a hýžďové. Tyto svaly se rozvíjejí pouze díky dostatčné příležitosti dítěte k aktivnímu pohybu v poloze na zádech, na boku i na bříšku. Aby mělo dítě chuť aktivně se hýbat, pak musí být dobře vyspané a odpočaté. Stejně jako dospělý, tak i dítě se nejlépe vyspí v pohodlném a teplém prostředí, ve kterém se může uvolnit. Z toho vyplývají také podmínky ke spánku pro nejmenší děti. Dítě by mělo spát v postýlce, na rovné kvalitní matraci, ale v peřince, která mu zajistí pocit jistoty, bezpečí i tepla. Díky těmto podmínkám se mu podaří symetricky rozložit těžiště, které mu pomůže také po probuzení symetricky rozvíjet svalové skupiny, které budou zodpovídat za jeho budoucí správné vzpřímení v ose. Přeji Vám hezké dny. Eva K“
Soňa: „Dobrý den,po 16 letech se nám začátkem března narodí miminko a já mám obavy zda jsem vše nezapomněla a budu se umět o vše znovu postarat.Jak často je dobré kojit?Po 2 nebo hodinách.Děkuji a hezký den.“
Eva Kiedroňová: „Hezký den Dítě je vhodné kojit dle jeho potřeby, přesto však ne dříve, než po dvou hodinách. Pokud je spavé a pravidelně spí déle než 4-5 hod., tak ho ke kojení budíme. Pokud spí takto dlouho ojediněle, tak ho není potřeba budit. To, zda Vašemu dítěti bude intezita kojení i množství vypitého mléka stačit poznáte podle toho, že bude pravidelně a dostatečně přibývat na váze. Pokud byste měla zájem připomenout si důležité informace týkající se správné péče a manipulace s dítětem, pak doporučuji využít semináře pro nastávající rodiče pod názvem: "Něžná náruč rodičů" Více informací na stránkách www.kenny.cz. Přeji Vám hodně štěstí a síly při porodu. Eva K“
Kateřina Mikulecká: „Ještě jsem se chtěla zeptat jak postupovat v případě, že se miminko dáví mlíčkem nebo slinami a nemůže se nadechnout. Stalo se nám to poprvé nedávno a jsem z toho do dnes vystrašená. děkuji. Hezký den.“
Eva Kiedroňová: „Hezký den Dítě zvedněte do vyvýšené polohy - polosedu a celou plochou dlaně mu poklepávejte na záda, mezi lopatkami. Vše hlavně v klidu a s vírou, že to brzy zvládne. Eva K“