Chat

Mgr. Marie Vilánková
Záznam chatu z úterý 27. října 2015
Hanka: „Dobrý den, mám dvě děti. Starší chodí do školky, druhému jsou 2 roky. Prakticky jsme pořád nemocní, jedno nebo druhé. Záněty nosohltanu, kašel apod...Nechci dětem dávat antibiotika, byly by to letos už třetí...Dala by se detoxikací zlepšit u tak malých dětí imunita a jak by to probíhalo? A jak rychle to zabírá ? děkuji“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, samozřejmě s imunitou se nechá pracovat, ale je to dlouhodobější záležitost v řádech měsíců. U opakovaně podávaných antibiotik je samozřejmě problém, že je poškozována imunita u dětí, dochází k narušení přirozené mikroflóry, která má také ochranou funkci a vzniká takový bludný kruh, kdy dítě s oslabenoiu imunitou snáze opět onemocní. Dobrá imunita velmi souvisí s psychikou. Pokud je organismu ve stresu nebo opakovaně prožívá negativní emoce, dochází k tomu, že imunitní reakce jsou částečně blokovány nejsou tak efektivní a dítě snáze onemocní. také je třeba ozdravit protivirovou imunitu, která podle čínksé medicíny souvisí s orgánem sleziny. Detoxikace okruhu sleziny, okruhu plic určitě pomůže.“
Michaela: „Dobrý den, jak jste říkala plicím nevyhovuje vlhko. Proč se tedy jako prevence nebo již u obtíží uvádí zvlhčovat vzduch v místnosti - zvlhčovač, mokré prádlo? Co je lepší teplo nebo chlad v ložnici nebo dětském pokoji? Děkuji“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, plicím vadí oba dva extrémy - přílišné studené vlhko, ale i přesušený vzduch. Doporučuje se zvlhčovat hlavně byty vytápěné ústředním topením, kde je vzduch velmi suchý. Vadí hlavně velmi studená mlha s aerosolem a navázanými škodlivinami. Pro spaní je určitě lepší chlad.“
Zdeněk: „Dobrý den,nejsem sice dítě,ale chtěl jsem se zeptat.Trpím astmatem a zajímalo by mě, jestli by mi pomohlo očkování proti chřipce,abych zmírnil riziko nějakého respiračního onemocnění.Děkuji,jinak jste krasná žena :-)“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, ze zkušenosti Vám očkování nedoporučuji. Už v tuto chvíli máte astma, u kterého imunitní systém není dobře řízen a poškozuje Vaše dýchací ústrojí. každé očkování zasahuje do řízení imunitního systému a je velmi důležité zvážit jeho přínosy a naopak zápory. Předpokládám, že jinak jste zdravý a určitě zvládnete nachlazení a virové onemocnění sám. Doporučuji Vám chodit na procházky rychlým tempem v každém počasí, tím uděláte pro své zdraví mnohonásobně více. A děkuji :-)“
Petr z Brna: „Dobrý den viděli jsme vás v předchozím pořadu a rádi bychom se zeptali na náš problém. Máme syna - autistu - jsme zapojeni do programu, který pomáhá takovýmto dětem, ale možnosti jsou omezené a spíše ulehčují současnou situaci. Slyšeli jsme, že lze detoxikací nějak čistit mozek a nervovou soustavu a že se stav může i zlepšit. Můžete nám poradit lékaře nebo zkušeného terapeuta ? Rádi přijedeme. Děkuji“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, u autismu, ale i jiných problémů nervové soustavy je problém, že gliový systém, který má neurony ochraňovat, tak bývá nadměrně aktivovaný. Jeho nadměrná aktivace je vlsatně takovou imunitní reakcí, kdy tělo je poškozováno vlastní imunitou. Spouštěčem nadměrné aktivace je celá řada toxinů - od neuroinfekcí, těžkých kovů jako například rtuť, hliník, po opioidní petidy z potravin. Za zkušeností můžeme říct, že po detoxikaci nervové soustavy vedené zkušeným terapeutem dochází ke zlepšení, děti začínají lépe komunikovat v kolektivu apod.“
Jana Drozdová: „Dobrý den. Souvisí častá zahleněnost u dětí s konzumací mléčných výrobků? Děkuji za odpověď.“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, může a nemusí. Samotné mléko do organismu sice muciny (hleny) přináší, ale ty jsou bez problémů stráveny. U dětí, které trpí nějakou formou alergie nejen na mléko, ale i třeba na prach, pyly, tak dochází k tomu, že imunitně reagují buňky na sliznicích, které produkují hlen. Je prokázáno, že na bílkoviny z mléka reaguje až 80 procent dětí Takže u některých může dojít v dýchacích cestách k nadprodukci hustého hlenu, který je těžko transportován pryč a nutí dítě ke kašli.“
Anna: „Dobrý den. Dotaz se týká mého mladšího syna(rok a půl). Za poslední rok se u něj asi 4x objevil kašel spojený s virózou nebo i bakteriální infekcí. To co mě zneklidňuje je charakter jeho kašle. Je dusivý. Suchý a dusivý, dost dráždivý. Vykašlává fakt minimálně i když má poslechový nález na průduškách. Často je to noční kašel objevující se po půlnoci a nad ránem. Naše pediatrička to reší většinou podáním Spiropentu v sirupu a Ventolinem. Většinou nakonec i antibiotiky,bohužel. Můžete mi poradit, jak na takový tip kašle, popř. co jej způsobuje?děkuji“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, u Vašeho syna je problém, že vlivem infekce a zánětu, jsou zničeny hlenové buňky a nedochází k přirozené očistě. Zánět také dráždí zakončení vagového nervu, které dítě nutí ke kašli. Vzhledem k tomu, že se objevuje nad ránem, kdy je aktivní okruh plic, je třeba ozdravit plicní tkáň. Doporučuji Vám detoxikace, ale je také třeba emocionálně posílit plíce. Nechat dítěti dostatek volnosti, nekontrolovat. Vypozorovat, jhestli u něj nějaké situace nespouští úzkost a strach a s tím pak pracovat.“
Radka: „Mám dvouměsíční miminko. Je možné, připravit již takto malé dítě na podzimní a zimní období detoxikací?“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, pokud je dítě zdravé, tak detoxikace není potřeba. Jako prevenci je důležité, aby dítě bylo v emoční pohodě. Já sama mám tři děti a mám vyzkoušené, že u takhle malých je třeba vycítit jejich potřeby, hodně je chovat, hladit a pak jsou zdravé. Stres který může vzniknout například když se dítě nechává tzv. vybrečet je pro imunitu mnohem škodlivější než jiné toxiny.“
Anna: „Dobrý den, nevím jestli můj dotaz dorazil, tak pro jistotu ještě jednou. Můj mladší syn trpí opakovaně kašlem, který má suchý dráždivý až dusivý charakter. Objevuje se častěji v noci, kdy třeba hodinu intenzivně kašle a do rána je pak klid. Přes den taky pokašlavá, ale míň. Stále je to ale dusivé. Někdy polsechový nález je jindy ne. Mudr. to často řeší Vdechováním Ventolinu, podáváním Spiropentu občas antibiotika :( občas Prednisom :( Co myslíte, že je příčinou? Popř. jak bychom to mohli řešit jinak? Synovi je rok a půl. Děkuji“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, odpovídala jsem na podobný dotaz. Suchý, dráždivý kašel ukazuje, že přirozeně neprobíhá očista plic. nejsou funkční hlenové a řasinkové buňky a je třeba plíce ozdravit. Uvedené léky tlumí zánět, ale dlouhodobě to není řešení. Doporučuji detoxikace plicního okruhu.“
Roman Skoček: „Dobrý den, četl jsem o Vaši metodě ,můžete mi přiblížit pojem informační preparát?“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, jsou to preparáty, které působí na organismus na informační úrovni. Je to něco jiného než na co jsme zvyklý z klasické medicíny, kdy do těla přinášíme určité chemické látky, které ovlivňují metabolické a jiné procesy. Působí na organismu přes obrazy a provokují ho k vylučování toxinů a imunitním reakcím. Maše podvědomí automaticky zpracovává celou řadu informací na základě nich spouští nebo naopak blokuje imunitní procesy, hormonální pochody apod.“
Hanka: „dobry den, prosim kde nebo jak provest detoxikaci plicnibo okruhu ? diky“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, pokud chcete vědět podrobnosti napište mi na emailovou adresu m.vilankova@jolis.cz nebo se podívejte na stránky www.joalis.cz, kde najdete podrobnosti. Na těchto stránkách také najdete celou řadu tipů a lékařské studie na téma detoxikace plic.“
Bára: „Dobrý den, může být kašel zpúsoben nervózitou? Děkuji“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, samozřejmě že může. POkud se člověk cítí v psychickém tlaku, často vlivem okolí, má to negativní vliv na plíce. Podvědomě se snažíte psychickému tlaku ulevit. Emocionálně jsou plíce spjaty se smutkem a lidskou vůlí.“
Anna: „Syn 2,5 let ma astma,imunodefens a alergii na bílek. Je lecen flixotide a aerius sirupem. S kaslem bojujeme prakticky cele zimni obdobi. Mam vynechat uplne mleko a dávat sojove mleko,kozi mleko?pomohlo by to? Ma moc rad jogurty.Uz nevim, jak mu pomoci.Na imunitu davam colostrum.“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, mléko bych raději vynechala, ale i kozí nebo i sojové. Spíše zkuste ovesné nebo madlové. Ale obecně bych stravu tak nehrotila, zvlášť jestli má jogurty rád, spíše bych se zaměřila na psychiku dítěte. U astamatu je u dětí velmi silná složka strachu a úzkostí, obrovský vliv má na dítě jeho okolí, které může svoji úzkost na dítě přenášet. Naučit dítě relaxovat, ukazovat mu, že všechny problémy mají řešení a že ho máte rádi i s jeho chybami.“
Marcela: „Dobrý den, mám dcerou 2,5 roku. Zhruba od jednoho roku si všímám, že pokud dcera začíná kašlat a začíná se u ní projevovat nachlazení , dost často ji sedne kašel na průdušky a pak následují od lékaře antibiotika a to vím, že je špatně. Proto jsem od tohoto září začala dceři pravidelně dávat oscillococcinum (cca. 2x týdně 10 kuliček) a musím říct, že je zatím bez nachlazení. Co si o tom myslíte? Nebude se jí imunita naopak oslabovat a po vysazení nedojde k častějšímu nachlazení? Děkuji“
Mgr. Marie Vilánková: „To jsou hopeopatika a působí na imunitu úplně na jiné úrovni než vitaminy. Bát se nemusíte, že po vysazení se imunita oslabí, udělala jste správně. To že pokaždé nemoc sedla na průdušky ukazuje na oslabený okruh plic podle čínské medicíny. Zaměřila bych se na něj.“
Šárka Špicarová: „Dobry den, rada bych se zeptala z jakeho podilu je imunita vrozena a z jakeho ovlivnitelna (stravou, otuzovanim atd.)?Je prospesne podavat diteti ruzne doplnky pro "posileni" imunuty? Podavam je synovi (6let) vzdy od konce leta, ale s pocatkem podzimu zacnou resp.onemocneni a neustale se opakuji (loni vse vyvrcholilo zanetem kycelniho kloubu, ktery byl dle lekaru dusledkem opakujicich se viroz).Jak ucinne budovat zdravou imunitu (podotykam, ze zdravou stravu nezanedbavame, travi hodne casu venku, otuzujeme, sportuje), ale stale se virozam nemuzeme vyhnout.Jak ucinne bojovat s opakujicimi se virozami? Dekuji za odpoved.“
Mgr. Marie Vilánková: „Samozřejmě genetika hraje svoji roli. Nejvíce je imunita ale ovlivňována našimi stresy a nezvládnutými emočními programy. Ono je to logické, emoce se vyvinuly z instinktů a pomáhají tělu rychleji reagovat v nebezpečných situacích. Organismus má ale omezené kapacity, takže ve chvíli, kdy vyhodnotí, že je třeba rychle řešit nějakou situaci, je pozastaveno trávení, regenerace, přirozená detoxikace. Pokud jsme nastaveni, že u nás například běžné situace vzbuzují strach, tak jsme často v emočním poplachu a nezbývají kapacity na údržbu organismu. Je důležité odstresovat organismus, aby imunita mohla efektivně pracovat. K odstresování organismu jsou velmi účinné preparáty, které se používají k detoxikaci konkrétních struktur mozku ve kterých se emoce zpracovávají.“
Jitka: „Dobry den, co prosim signalizuje casta ryma ? Predpokladam slabou imunitu a oslabenou nekterou drahu, ale kterou? Jak ji podporit? Dekuji.“
Mgr. Marie Vilánková: „POkud často trpíte rýmou, je zřejmé že vaše sliznice jsou oslabené a nedokáží se vypořádat s infekcemi. Sliznice ovlivňuje okruh a meridián sleziny. Pokud máte problém jen se sliznicemi v dýchacím ústrojí, tak je třeba se také zaměřit na okruh plic.“
Jarmila Hánová: „Dobrý den, je astma dědičné ? Děkuji“
Mgr. Marie Vilánková: „Dobrý den, jsou dědičné dispozice k astmatu tzv. atopie. Česky řečeno sklon k přecitlivělosti. Ale jestli dojde k aktivaci těchto genů a astma se rozvine, je spíše otázkou životního stylu. Dokonce i když jsou geny tzv. zapnuté a onemocnění probíhá, dají se vypnout, protože jsou aktivovány epigenetickými změnami na genomu,které jsou vratné. Obecně u lidí“
Petrq: „Proč jste mi neodpověděl a.:-(“
Mgr. Marie Vilánková: „Nezlobte se, přišlo obrovské množství dotazů, které nejsem schopná odpovědět. Tímto se omlouvám i všem ostatním, na jejichž dotazy se nedostalo. Snažíme se vybírat ty spíše obecné.“
Martina: „Dobrý den, i můj syn od malička trpí na kašel. Poslední dobou zvládáme bez antibiotik, zkouším homeopatika. Syn je citlivý kluk a myslím, že i drobné nepohody hodně prožívá. Jak "po domácku" posílit plíce?“
Mgr. Marie Vilánková: „Nevytvářet dítěti psychický tlak. Spíše ho při neúspěchu podpořit, než ho kárat. Tyto děti většinou bývají velmi citlivé a lítostivé, často se stane, že jim člověk v dobrém něco řekne a jim začnou téct slzy. Učte ho, že řada věcí není tak důležitá, jak se mohou zdát a aby věřil sobě a svým instinktům. Často tyto děti mají tendenci mít strach z autorit, je důležité naučit se ozvat se, když se jim děje bezpráví. TRavte s ním hodně času venku, dejte mu dostatek času na volné pobíhání v přírodě, ať zažívá pocity svobody, kdy nic nemusí.“
Ivona Škutová: „Dobrý den, od jakého věku může dítě jít na měření toxického zatížení?“
Mgr. Marie Vilánková: „Pokud je dítě malé, je možné měřit matku, většina toxinů je u malých dětí a matky společných.“
Renata Borkovcová: „Dobrý den, velice mě zaujala Vaše myšlenka týkající se psychiky a zdraví, musím s tím naprosto souhlasit. Myslím, že naše psychika je opravdu podklad pro vše. Moje dcera vloni nastoupila do školky (3,5roku) první měsíc chodila do školky s úsměvem, chtěla tam i sama spinkat, vše bylo v pořádku. Po měsíci začala mít dotazy "proč já jsem doma s malým miminkem (toho času 4 měs.) a ona musí do školky, ráno plakala, žárlila, začala stonat a bylo to tak neúnosné, že jsem jí i ze školky stáhla. Před tím byla zdravé dítě až na občasnou rýmu, ale nikdy neměla ani zánět průdušek, ouška apod. A na kolektiv byla zvyklá, navštěvovala před tím občas i soukromou školku od 2,5 let, ale tam byl i jiný přístup... asi vlídnější. V lednu jí lékař na mou prosbu udělal i krevní testy a našel bakterii mycoplasma, to se přeléčilo a "imunita se začala vracet". Naprosto souhlasím s Vaším tvrzením. Renata B.“
Mgr. Marie Vilánková: „Děkuji za zpětnou vazbu. problém emočního prožívání je, že se často vzpírá logice a každé dítě je jiné a co jedno zvládne s přehledem, tak jinému může přinést velký stres. Z pohledu dospělého může být situace malicherná, ale pro dítě velmi citlivá a zraňující. Správně jste vypozorovala, že dcerka žárlí a nenutila jste ji do školky chodit. To, že jste poslechla svoji intuici a vyhověla jejímu možná podvědomému příní, jste pro ni udělala do života hodně. Posílí to její sebevědomí, protože ví, že má člověka, který ji má rád a stojí za ní. Důležitý vklad do života, který dává člověku šanci vážit si sám sebe.“
Vlastimil H.: „Dobrý den. Dcerka 5 let, trpí od podzimu do jara opakovanými rýmami, vždy cca po 4 týdnech. Z počátku jí vždy značně teče z nosu a navíc slzí z očí. Většinou jí zabere Vibrocil, preventivně podáváme Imunostim. Při komplikovanějším průběhu ORL lékařka nasazuje antibiotika, hovoří též o odstranění mandlí. Lze často opakovaným rýmám nějak účinně zabránit?“
Mgr. Marie Vilánková: „Před odstraněním mandlí bych zkusila detoxikaci. Mandle může být napadena adenoviry, které způsobují její zvětšení.“