Aňa Geislerová, Klára Melíšková a Gabriela Míčová, to jsou herečky, které ztvární tři sestry v nové české filmové trilogii Zahradnictví. Ta časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Jedna ze sester je manželkou Jindřicha, postavy, kterou nezapomenutelným způsobem ztvárnil Jiří Kodet. V Zahradnictví bude Jindřicha hrát herec Martin Finger.

Tento pořad připravujeme
Video není k dispozici
Trailer

Trailer

Rodinná kronika Zahradnictví se odehrává ve třech samostatných kapitolách na pozadí nejdramatičtějších dekád minulého století. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty Jindřicha Rohna, rodině majitele kadeřnického salonu Otto Bocka a v rodině majitele prosperujícího zahradnictví Miloše Pecky. Obsáhne dvacet let života postav, kterým bylo souzeno v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů.

Dezertér je druhou kapitolou rodinné ságy. Její hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock. Otto po návratu z lágru znovu otevírá svůj noblesní kadeřnický salon Valentino, kde pracuje jeho manželka a její sestry. Vilma se snaží znovu sblížit s Jindřichem. Přichází však rok 1948, Ottova firma je vyvlastněna státem a on podruhé v životě přichází o všechno…

Dezertér se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947–1953. Je příběhem mužů, kteří nasazovali své životy v boji za svobodu. Přežili vlastní smrt, aby opětovně čelili ztrátě nadějí, ve které věřili a ke kterým se upínali. Každý z nich se snaží znovu nalézt kotvu, která by je poutala k jejich rodinným přístavům. Někomu se to podaří, jiný ztratí kurz a na své pouti ztroskotá. Dezertér je tragikomickým dramatem těžce zkoušené lásky manželské, sourozenecké a lásky rodičů k dětem a dětí ke svým rodičům.

Dezertér s Jiřím Macháčkem odtajnil trailer

Druhý film trilogie Zahradnictví už v září dorazí do kin, a tak se tvůrci rozhodli odhalit, o co vlastně v Dezertérovi půjde. Hlavní postavou „životního díla“ dua Jarchovský-Hřebejk sice je majitel kadeřnictví Jiří Macháček, ale velmi důležitou roli tady hraje také zahradnictví jeho švagra Davida Novotného či samotný Jindřich Martin Finger. » Číst více

Stopáž100 minut
Rok výroby 2015
 P
ŽánrSeriál

Všechny koprodukční filmy České televize