Po náhlé smrti partnera nezůstává v Evině životě jen prázdné místo, ale i nedořečené tajemství. Spolu s dcerou se tak vydává za manželovými milenkami, aby odhalila pravdu.
Režie: Jiří Vejdělek. Scénář: Iva K. Jestřábová, Jiří Vejdělek. Hrají: Eliška Balzerová, Tatiana Dyková, Martin Myšička, Emília Vášáryová a další.
Tátova volha

V centru svérázné road movie Jiřího Vejdělka jsou dvě ženy, matka a dcera, které se při pátrání po skrytém životě svého nejbližšího rozhodnou navštívit jeho dávné milenky. Kostýmní výtvarnice Eva (E. Balzerová) nečekaně ovdověla. Manžel Ludvík se jí ani nestačil svěřit, že kromě jejich dcery Terezy (T. Vilhelmová) má ještě stejně starého nemanželského syna. Alespoň tak to naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým starým autem (veteránem značky Volha) po stopách jeho bývalých milenek a přátel, aby o tajemství zjistily víc…

Napište nám