Mathieu Amalric a vzpomínky, které tolik bolí. Francouzské drama

Filmový klub České televize přináší malý portrét významného francouzského autorského režiséra Arnauda Desplechina, ve kterém uvedeme jeho filmy Jimmy P. (2013) a Tři vzpomínky 2015).

Film Tři vzpomínky přináší romantický milostný příběh z období dospívání, který natočil známý francouzský režisér Arnaud Desplechin. Tento mistr komorních psychologických dramat s jemným ironickým podtextem má za sebou snímky jako Učená pře aneb můj pohlavní život, Králové a královna, Vánoční příběh nebo Jimmy P., který Artcam také uvedl do českých kin. Do filmu Tři vzpomínky obsadil Desplechin oblíbeného francouzského herce Mathieua Amalrica, který ztvárňuje hlavní postavu Paula, který v retrospektivách vzpomíná na zjitřené dny svého mládí.

Paul Dédalus odjíždí z Tádžikistánu. Vzpomíná na své dětství v Roubaix… na matčiny záchvaty šílenství… na vztah k bratrovi, vzteklému a zbožnému Ivanovi… Vzpomíná… na svých šestnáct let… na svého otce, neutišitelného vdovce… na cestu do SSSR, kdy v rámci tajné operace nabídl vlastní identitu mladému Rusovi… Vzpomíná na svých devatenáct let, na sestru Delphine, na bratrance Boba, na večírky s Pénélope, Mehdim a Kovalkim, přítelem, který jej zradil… Na svá studia v Paříži, na setkání s doktorem Béhanzinem, na svůj rodící se zájem o antropologii… Ale hlavně Paul vzpomíná na Esther. Byla srdcem jeho světa. Ovšem pozor, vášnivým srdcem!

Napište nám