Záznam koncertu s vyhlášením vítězů ve stejnojmenné anketě z Parkhotelu v Plzni ze 16. března. Účinkují: Charlie Straight, Mandrage, Navigators, T. Klus, Tata Bojs a další. Moderuje T. Hanák a K. Vytisková. Režie R. Vodrážka

Anketa Žebřík vstupuje do jubilejního 20. ročníku! Výsledky dvouměsíčního hlasování byly vyhlášeny 16. března v plzeňském Parkhotelu. Finálový večer za účasti tuzemské hudební elity moderovali Tomáš Hanák a Klára Vytisková.
Během ledna mohli fanoušci hlasovat pro kteréhokoliv ze svých favoritů, a to zasláním SMS. Z prvního kola vzešlo pět nominovaných v deseti kategoriích. O definitivních vítězích se pak rozhodovalo až do konce února.

V domácí části ankety lze kromě českých a slovenských hudebníků uvádět také zahraniční umělce dlouhodobě působící v ČR a SR. Obsahuje kategorie Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce, Film a Průser roku. Stejné kategorie platí i pro zahraniční část. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 16. března od 20 hodin v Parkhotelu Plzeň. Na pětihodinové show byli oceněni tři nejlepší umělci v každé kategorii, kteří převezali bronzové sošky z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka.

Během galavečera, kterým provedli Tomáš Hanák a Klára Vytisková, byly k vidění speciální koncerty mnohých předních interpretů. Vystoupili např. Charlie Straight, Mandrage, Navigators, písničkář Tomáš Klus a další. „Dvacátým výročím bychom rádi odstartovali novou etapu cen Žebřík. Na jejich vyhlášení se koncertně představili spíše mladší interpreti, současně jsme ale pozvali další osobnosti naší scény, které se na Žebříku během jeho bohaté historie prezentovaly,“ říká ředitel hudebních cen Jarda Hudec. Mimořádný zážitek sliboval i projekt Best of Tata Bojs, který byl průřezem třiadvacetileté kariéry této osobité skupiny. Nabídl největší hity za účasti zajímavých hostů a za doprovodu speciální vizuální show.

Výsledky ankety Žebřík 2011

Skupina
 1. Nightwork
 2. Mandrage
 3. Tata bojs
Album
 1. Racek – Tomáš Klus
 2. Relativní čas – Anna K
 3. Ležatá osmička – Tata bojs
Skladba
 1. Šrouby a matice – Mandrage
 2. Nina – Tomáš Klus
 3. We Know Better – NiceLand
Videoklip
 1. Polarity – Imodium
 2. We Know Better – NiceLand
 3. Put It On Me – Ben Cristovao
Zpěvák:
 1. Vojta Dyk
 2. Tomáš Klus
 3. Michal Motyčka
Zpěvačka:
 1. Anna K
 2. Aneta Langerová
 3. Lucie Bílá
Objev:
 1. Goodfellas
 2. Kofe–In
 3. Ben Cristovao
Akce:
 1. České Hrady
 2. Rock for people
 3. Aneta Langerová – Pár míst tour
Film:
 1. Alois Nebel
 2. Lidice
 3. Perfect Days
Průser:
 1. smrt Václava Havla
 2. Iveta Bartošová
 3. politici
Speciální cena Žebříku: Tata bojs

 

Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrHudba