Stíhaný lídr ČSSD, který v minulosti zbohatl na úkor města. Bečva, rok poté. Útěk z Afghánistánu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Milionová posila z Krupky

Lídr severočeské kandidátky ČSSD je trestně stíhaný člověk. Zdeněk Matouš je dlouholetý starosta Krupky u Teplic. První reportáž o jeho působení jsme vysílali v roce 2009, tehdy byl členem České strany národně sociální. Jako místostarosta vydělal miliony korun na obchodu s pozemky, které mohly přinést zisk městu. Poté se jeho jméno několikrát objevilo v souvislosti s kupčením s hlasy, a nakonec je tu další kauza, za kterou je obviněn policií. Vedení sociální demokracie si z jeho pověsti těžkou hlavu nedělá. Natáčel Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Rok poté

Policie sice obvinila údajného viníka otrávené řeky Bečvy, kauza ala zdaleka nekončí. Smyčka se utáhla kolem firmy Energoaqua z Rožnova, jak už před rokem naznačoval ministr životního prostředí Richard Brabec. Lidem z okolí řeky ale případ nedá spát. Blízkost chemičky Deza z holdingu Agrofert a chyby úřadů na samém počátku havárie, to vše otřáslo důvěrou v nestrannost vyšetřování. Více Silvie Kleková.

Autor reportáže: Silvie Kleková


Úprk z Afghánistánu

Dostat se z Afghánistánu, je v těchto dnech zájmem statisíců lidí. Návrat extremistického hnutí Talibán je hrozbou nejen pro všechny, kdo spolupracovali s minulým režimem, ale i pro ty, kdo odmítají přísná náboženská pravidla. Česko s dalšími spojeneckými zeměmi se pokusilo zachránit své spolupracovníky, jsou to však jen zlomky těch, kterým hrozí smrt. Situaci v Afghánistánu přibližuje reportáže Markéty Kutilové a Tomáše Vlacha.

Autoři reportáže: Markéta Kutilová, Tomáš Vlach


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 104,50 kB; datum: 31. 8. 2021)

Stopáž42 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD