Pohroma na Bečvě. Dobrovolníci dali řece svůj čas i zdraví. Ministerstvo mlčelo. Výsledky voleb v krajích, kde hejtmany tížily známé kauzy.

Obsah dílu

Přehrát vše

Otrávená řeka

Bečva byla řeka plná ryb. Je to krásná řeka, jejíž dvě ramena, rožnovské a vsetínské, se spojují na západním konci Valašského Meziříčí. Kousek od tohoto místa, odnepaměti nazývaného "u spojů", se stala ekologická katastrofa nevídaných rozměrů. Kdosi vypustil do řeky kyanid, který v ní otrávil tuny ryb. Jeho množství se zatím přesně nezjistilo, ale byly ho zřejmě desítky kilogramů. Zjistilo se, odkud jed do řeky vytekl, ale po konkrétním viníkovi policie stále pátrá. Ministr životního prostředí Richard Brabec několik dní mlčel, než se k pohromě vyjádřil a naopak obdivuhodně se zachovali dobrovolníci, především rybáři, kteří neváhali riskovat vlastní zdraví.

Autoři reportáže: Klára Filipová, Silvie Kleková


Vítěz nebere vše

Víkendové volby mají jasné poražené: jsou to komunisté a sociální demokrati, neuspěla ani Trikolóra s Václavem Klausem mladším. Početně je vítězem hnutí ANO, ale velmi pravděpodobně ztratí svůj dominantní vliv v řadě krajů. Soustředili jsme se na několik z nich, v nichž v minulosti hejtmany zatížily známé kauzy. Potvrdilo se, že ne vždy jsou pro voliče rozhodující, ale jejich efekt nelze podceňovat, jak například zjistila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 84,50 kB; datum: 6. 10. 2020)

Stopáž37 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD