Střet zájmů premiéra zase řeší evropské instituce. Co všechno je ve hře. Upozornila na nedostatek ochranných pomůcek, Jermanové úřad na ni podal trestní oznámení. Koronavirus v dole

Obsah dílu

Přehrát vše

Nevyléčená nemoc

Vláda se v posledních měsících věnovala řešení epidemie, ostatní problémy ustoupily do pozadí. Novináři, včetně nás, to respektovali. Problémy ovšem nezmizely, a tak se i evropské instituce znovu zabývají střetem zájmů českého premiéra. Andrej Babiš a jeho skalní příznivci o tom sice nechtějí nic slyšet. Nicméně je to realita, před kterou nelze utéct. Více v reportáži Anety Snopové a Hanuše Hanslíka.

Autoři reportáže: Hanuš Hanslík, Aneta Snopová


Možná přijde i policie

Veronika Brožová pracuje u záchranné služby Středočeského kraje a v prvních dnech po vypuknutí krize upozornila otevřeným dopisem na nedostatek ochranných pomůcek. Teď policie z odboru boje proti extremismu a terorismu zjišťuje, zda nespáchala trestný čin. Trestní oznámení podalo vedení Středočeského kraje, kterého se dopis dotkl. Policie se zaměřila i na redakci oblastního serveru Náš region, který dopis zveřejnil. Záchranářka se brání, že jen řekla pravdu, která pomohla nápravě situace. Natáčeli reportéři Jana Neumannová a Ondřej Golis.

Autoři reportáže: Ondřej Golis, Jana Neumannová


Virus v dole

Zatímco ve většině republiky se ruší zákazy kvůli koronavirové pandemii, pro Karvinsko na severovýchodě země to neplatí. Tamní černouhelný Důl Darkov se stal momentálně největším ohniskem nákazy. O víkendu se dokonce zastavila těžba a proběhlo velké testování zaměstnanců šachty, jejich příbuzných a dodavatelských firem. Nemocných je více než dvě stovky, mělo se něco udělat jinak? Zjišťovala reportérka Silvie Kleková.

Autor reportáže: Silvie Kleková


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: RTF; velikost: 197,06 kB; datum: 26. 5. 2020)

Stopáž41 minut
Rok výroby 2020
 ST HD