Podle premiéra jsme první, nejlepší, všichni nás kopírují. Kde končí ochrana zdraví a začíná neúměrná sebeprezentace. Příběh dětského autisty, ze kterého se stává nadějný umělec.

Obsah dílu

Přehrát vše

Premiér v krizi

Jsme první, nejlepší, na špici, všichni nás kopírují. To jsou nejčastější slova, kterými Andrej Babiš hodnotí svou vládu při řešení koronavirové krize. Když ovšem promluví odborníci, slyšíme něco docela jiného. Vláda zaspala, na krizi se nepřipravila a v zásobování základním zdravotnickým materiálem vládne chaos nebo je ho zásadní nedostatek. Vláda je velmi rychlá v omezování našich osobních svobod a žádá si naši bezvýhradnou poslušnost. Její pokyny dodržujeme, ale ani v době nouzového stavu se nelze přestat ptát, zda to opravdu dělá jen v zájmu ochrany našeho zdraví. Natáčel reportér Hanuš Hanslík.

Autor reportáže: Hanuš Hanslík


Zázračný Wizardin

Před čtyřmi lety jsme ukázali příběh malého autisty, který se svým hendikepem bojuje na základní škole. Dnes můžeme říct, že se mu to podařilo přímo zázračně. Kromě výborného prospěchu na střední škole se z něj stal i nadějný umělec. Jeho počítačové grafiky oceňují i přední čeští umělci a předvídají mu velkou budoucnost. K příběhu se vrátil reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 113,50 kB; datum: 24. 3. 2020)

Stopáž37 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD