Kauzy a reportáže s Markem Wollnerem

Obsah dílu

Přehrát vše

Justiční Marie

Přestože je nejmocnějším mužem ve státě, cítí se být obětí politického procesu. Svou moc dal premiér Andrej Babiš najevo, když oznámil výměnu na postu ministra spravedlnosti pouhý den poté, co ho policie navrhla obžalovat z dotačního podvodu. Nastupující ministryně Marie Benešová je právnička a politička s bohatou minulostí, kterou jsme v našem pořadu nemohli opominout. Natáčeli Karel Vrána a Vojtěch Srnka.

Autoři reportáže: Vojtěch Srnka, Karel Vrána


Zločin a trest

Jsou země, kde je vražda nepromlčitelná. Například USA nebo Švédsko. U nás je neodhalený pachatel v bezpečí po patnácti letech, ve výjimečných případech po dvaceti. Policie někdy objeví dodatečný důkaz, až když je pozdě. Je promlčecí lhůta krátká, nebo dostačující. To zjišťuje David Vondráček v následující reportáži.

Autor reportáže: David Vondráček


Zakletý

Po více než dvanácti letech jsme se s kamerou vrátili do zapadlého městečka Rožmitál pod Třemšínem na úpatí Brd, které se pyšní bohatou historií. Právě tady složil tehdejší učitel Jakub Jan Ryba slavnou Českou mši vánoční a tři sta let předtím odsud vyjížděl na pouť z Čech až na konec světa Jaroslav Lev z Rožmitálu. Zámek, který byl kdysi chloubou města, je ale dlouhodobě zpustlý a stále marně čeká na svého zachránce. Vrátí se do něj život? Podívejte se na reportáž Andrey Máslové.

Autor reportáže: Andrea Máslová


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 109,50 kB; datum: 30. 4. 2019)

Stopáž38 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD