Problematická dotace kancléře Mynáře na penzion v Osvětimanech. Nechtěl nikomu ublížit, vinu vzal na sebe. Soud s prvním českým teroristou. Pacientka s rakovinou vyhrála boj s pojišťovnou o nové léky.

Obsah dílu

Přehrát vše

V kancléřově panství

Před dvěma měsíci jsme odvysílali reportáž o tom, že si hradní kancléř Vratislav Mynář v domovských Osvětimanech načerno vybudoval asi hektarový rybník a z něj zasněžuje svou sjezdovku. Během natáčení jsme ovšem zjistili, že to není jediný problém hradního kancléře. Začátek jeho podnikání v domovských Osvětimanech, kde vlastí lyžařský areál a provozuje wellness penzion, provázejí závažné pochybnosti. Penzion totiž postavil díky milionům z veřejných peněz a my jsme zjistili, že při žádosti o dotaci zamlčel důležité informace. Natáčeli Adéla Paclíková a Vojtěch Srnka.

Autoři reportáže: Adéla Paclíková, Vojtěch Srnka


Vyděšený harmonikář

Tento týden si u odvolacího Vrchního soudu v Praze svůj definitivní trest vyslechne Jaromír Balda. Důchodce z malé vísky na Mladoboleslavsku se přiznal, že kácel a shazoval stromy na železniční tratě. Ohrozil tak životy lidí ve dvou vlacích. Svoji rodinu nečekaným činem šokoval, jeho blízcí stále nevěří, že by útoky vymyslel sám. Podle soudu je jednoznačné, že jednal pod vlivem politiků, kteří v lidech vyvolávají strach z migrantů. Jaromír Balda by měl ve vězení podle zatím nepravomocného rozsudku strávit čtyři roky. Natáčel Hanuš Hanslík.

Autor reportáže: Hanuš Hanslík


Byrokracie, nebo život II

V říjnu loňského roku jsme vysílali reportáž o pacientech, kteří bojují s pojišťovnami o proplácení své unikátní léčby, která se nevejde do úřednických tabulek. Byla mezi nimi i Hana Dvořáková. Trpí rakovinou plic v posledním stádiu a v roce 2012 jí lékaři dávali jen dva roky života. Haně Dvořákové ale lékařka doporučila nový biologický lék a ten jí pomohl. Pojišťovna ho ovšem odmítla uhradit a paní Dvořáková se tak musela pustit do boje nejen se svou nemocí, ale i pojišťovnou. Jak to dopadlo? Příběh natáčela Tereza Strnadová.

Autor reportáže: Tereza Strnadová


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 117,50 kB; datum: 30. 4. 2019)

Stopáž40 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD