Izrael jako přestupní stanice. Zmapovali jsme cestu českých houfnic do Ázerbájdžánu. Bedny s tajemstvím o popravách soudruhů, které strana zavrhla jako „psy“. Obětují všechno své gotické tvrzi.

Obsah dílu

Přehrát vše

Jak cestuje DANA

Před půl rokem vyšlo najevo, že ázerbájdžánská armáda se chlubí houfnicemi české výroby. Ázerbájdžán přitom patří k zemím, kam se vývoz zbraní nepovoluje kvůli válečnému konfliktu s Arménií. Houfnice vyrábí zbrojovka momentálně nejúspěšnějšího českého zbrojaře Jaroslava Strnada, který má blízko k prezidentu republiky Miloši Zemanovi. Strnad své zbraně oficiálně posílá do Izraele, povolení k vývozu do Ázerbájdžánu ani přes opakované pokusy nezískal. Po odvysílání reportáže se nám ozval svědek, který transakci popsal a my jsme tak mohli cestu českých zbraní do Ázerbájdžánu zmapovat. Natáčel reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


20 beden o justiční vraždě

Byl to monstrproces, který zinscenovala komunistická strana proti vlastním soudruhům na příkaz Moskvy. Komunistický tisk je nazýval zrádci, špiony, sionisty a dokonce psy. Psům psí smrt, přál si básník Ivan Skála a to se taky stalo. Jedenáct rozsudků smrti, 3 doživotní tresty. Dokumenty z tohoto krutého justičního divadla se nedávno nalezly ve dvaceti bednách. Zvukové, obrazové a písemné záznamy slibují, že se o brutalitě komunistického režimu i po letech dovíme něco nového. Natáčel Mirek Petráček.

Autor reportáže: Miroslav Petráček


O tvrzích a lidech

Bydlet v gotické tvrzi je romantický nápad, za kterým se skrývá spousta dřiny. V naší reportáži vám ukážeme příběhy tří nadšenců, kteří do opravy gotické památky investují veškeré peníze i volný čas. A zdá se, že takových lidí je v Česku čím dál víc. Objevuje je David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 137,50 kB; datum: 18. 4. 2018)

Stopáž40 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD