14 minut

22. září 2014
Část: Opožděná restituce
Obsah dílu
Krvavé miliony — Opožděná restituce — Černá je dobrá?
- Zpravodajství
- Aktuální publicistika
- Ekonomické zpravodajství a publicistika
- Společenská publicistika
- Politická publicistika
- Společnost
- Politika
- Právo
- Ekonomika
Části dílu
00:59

Krvavé miliony
O zásahu policie v pobočkách Oberbanky se napsalo a natočilo hodně. Policejní razie proběhla 12. září a byli u toho novináři snad ze všech celostátních médií. Jejich informace však v podstatě skončily u toho, že policie v bance zabavila blíže neurčené množství peněz. My jsme na kauzu upozornili už před dvěma lety a i v následující reportáži se pokusíme dokázat, že naše informace nikdo jiný nemá. Příběh, se kterým souvisí jeden z největších podvodů na Moravě, natočil Dalibor Bártek.
14:35

Opožděná restituce
Pan Gero v následujícím příspěvku je mírumilovný gentleman ze slapského hausbótu. Jenže okolnosti ho donutily zahrát si na detektiva. Přestože v podobné situaci jako on byly desítky lidí, on jediný se nesmířil s tím, že by měl za své pozemky zaplatit dvakrát. Opustil proto své idylické přístřeší a vydal se pro klíčové důkazy až do Německa. Díky tomu zjistil, že restituce v malebném letovisku na Ždáni u Slapské přehrady je nejen opožděná a překvapivá, ale především velmi podezřelá. Více Andrea Máslová.
27:50

Černá je dobrá?
Karlovy Vary měly nejznámější šéfku stavebního úřadu v zemi. Ivana Doubová nedokázala zasáhnout proti vzniku ruské vesničky na okraji města, i když vyrostla bez stavebního povolení. A tatáž Ivana Doubová později královsky zbohatla na změně územního plánu, který zhodnotil její pozemky. V Karlových Varech si zřejmě říkají, že důležitá je kontinuita – proto se nástupcem Ivany Doubové stal muž, který ruskou vesničku vyprojektoval. A i on už si nechal přímo před nosem postavit černou stavbu – vznikla v památkové zóně v centru města. Reportáž natočil David Macháček.

Stopáž39 minut
29. září 2014
Přehled dílů
913 přehratelných

Stopáž43 minut
10. listopadu
Střet je zpět — Případ pro převozníka — Ruská ruleta
Poslední vysílání 14. 11. 2025 na ČT1

Stopáž41 minut
3. listopadu
Glocin a zločin — Andrej pod palbou
Poslední vysílání 7. 11. 2025 na ČT1

Stopáž41 minut
27. října
Ve stínu Dozimetru — Já bych do toho kop
Poslední vysílání 31. 10. 2025 na ČT1

Stopáž30 minut
20. října
Zvířata z jatek
Poslední vysílání 27. 10. 2025 na ČT1

Stopáž40 minut
20. října
Kdo koho podrží — Život s Boříkem
Poslední vysílání 24. 10. 2025 na ČT1

Stopáž44 minut
13. října
Kyberválka — O šelmách a lidech — Vítejte ve Včelákově
Poslední vysílání 17. 10. 2025 na ČT1

Stopáž39 minut
6. října
Nestačilo!
Poslední vysílání 10. 10. 2025 na ČT1

Stopáž42 minut
29. září
Když Kos zpívá — Černá jízda
Poslední vysílání 3. 10. 2025 na ČT1

Stopáž27 minut
22. září
Byznys s bolestí
Poslední vysílání 29. 9. 2025 na ČT1

Stopáž43 minut
22. září
Pomoc na dno — Jak řídíš, tak žiješ
Poslední vysílání 26. 9. 2025 na ČT1



