Razie v Oberbance. Podvod, kvůli kterému tekla krev. Opožděná a podezřelá restituce na Slapech. Proč mají chataři platit dvakrát. Odkaz Ivany Doubové stále žije. Černá stavba v centru Karlových Varů.

Obsah dílu

Přehrát vše

Krvavé miliony

O zásahu policie v pobočkách Oberbanky se napsalo a natočilo hodně. Policejní razie proběhla 12. září a byli u toho novináři snad ze všech celostátních médií. Jejich informace však v podstatě skončily u toho, že policie v bance zabavila blíže neurčené množství peněz. My jsme na kauzu upozornili už před dvěma lety a i v následující reportáži se pokusíme dokázat, že naše informace nikdo jiný nemá. Příběh, se kterým souvisí jeden z největších podvodů na Moravě, natočil Dalibor Bártek.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Opožděná restituce

Pan Gero v následujícím příspěvku je mírumilovný gentleman ze slapského hausbótu. Jenže okolnosti ho donutily zahrát si na detektiva. Přestože v podobné situaci jako on byly desítky lidí, on jediný se nesmířil s tím, že by měl za své pozemky zaplatit dvakrát. Opustil proto své idylické přístřeší a vydal se pro klíčové důkazy až do Německa. Díky tomu zjistil, že restituce v malebném letovisku na Ždáni u Slapské přehrady je nejen opožděná a překvapivá, ale především velmi podezřelá. Více Andrea Máslová.

Autor reportáže: Andrea Máslová


Černá je dobrá?

Karlovy Vary měly nejznámější šéfku stavebního úřadu v zemi. Ivana Doubová nedokázala zasáhnout proti vzniku ruské vesničky na okraji města, i když vyrostla bez stavebního povolení. A tatáž Ivana Doubová později královsky zbohatla na změně územního plánu, který zhodnotil její pozemky. V Karlových Varech si zřejmě říkají, že důležitá je kontinuita – proto se nástupcem Ivany Doubové stal muž, který ruskou vesničku vyprojektoval. A i on už si nechal přímo před nosem postavit černou stavbu – vznikla v památkové zóně v centru města. Reportáž natočil David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž38 minut
Rok výroby 2014
 P ST