Předražené přístroje, zdravotnický tunel. Vysvětlovat má co i ministr Němeček. Handicapovaný sportovec si stěžoval na chování funkcionářů. Vyškrtli ho z paralympijské reprezentace.

Obsah dílu

Přehrát vše

Černá díra zdravotnictví

Nový ministr zdravotnictví ještě ani pořádně neusedl do svého křesla a už řeší vážný problém. Rádi bychom sice nováčkovi poskytli tradičních sto dnů hájení, jenže jedná se o starý dluh z minulosti, nikoli o potíže s novou agendou. Jako ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě nakoupil přístroje, které se ocitly v seznamu těch předražených. Nejedná se o žádné malé částky, ale o desítky milionů korun. A navíc se na případu ukazuje, jak dokonale tu byl organizován systém zneužívání veřejných peněz. Natáčely reportérky Markéta Dobiášová a Aneta Snopová.

Šikana po paralympiádě

V následujícím příspěvku se vrátíme k Olympiádě, nikoli však té, která právě skončila v Soči. Události, které nás zajímají, proběhly před dvěma lety na letní paralympiádě v Londýně. Ačkoli oficiálně dopadla výborně, teprve teď vyplouvá na povrch problém ze zákulisí, který ovlivnil život několika reprezentantů z České federace Spastic Handicap. Jde o lidi s tělesným handicapem, kteří reprezentovali v cyklistice. Zdánlivě banální spor odhalil podivné poměry uvnitř této federace. Natáčela Andrea Máslová

Autor reportáže: Andrea Máslová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2014
 P ST