Na stráží socialismu v radě Karlovarského kraje. Nejmodernější centrum na léčbu rakoviny vzniklo podezřele, od VZP chce miliardu. Muzikant se nevzdal ani po amputaci ruky, naučil se hrát levou.

Obsah dílu

Přehrát vše

Protesty proti komunistovi radnímu v Karlovarském kraji

O protestech studentů proti komunistické radní jsme vysílali reportáž zhruba před měsícem. Ty se ovšem odehrávaly v Jihočeském kraji. Historie se teď opakuje v kraji karlovarském. Tam je radní pro školství nejen komunista, ale navíc ještě bývalý politruk od Pohraniční stráže. Ta, jak známo, střežila železnou oponu se zbraní v ruce, kterou se nezdráhala použít. Studentům a učitelům se nelíbí, že člověk s takovou minulostí má teď mít vliv na výchovu a vzdělávání nejmladší generace. Natáčel reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Protonové centrum na léčbu rakoviny bez pacientů

Protonové centrum v Praze na Bulovce je otevřené od loňského prosince. Supermoderní klinika na léčbu rakoviny má však pouze dva pacienty. A jejich počet se jen tak nezvýší. Zařízení za více než čtyři miliardy nemá smlouvu se zdravotními pojišťovnami v čele s VZP. Ta se jejímu uzavření brání. Nucený správce VZP totiž před lety zavázal pojišťovnu k placení nečekaných astronomických výdajů bez vědomí správní rady a za značně podezřelých okolností. Podívejte se na reportáž Anety Snopové.

Autor reportáže: Aneta Snopová


Životní příběh jazzového trombonisty s jednou rukou

Když lékaři objevili muzikantovi Svatoplukovi Košvancovi rakovinu, myslel si, že je konec nejen s muzikou. Léčba se navíc neobešla bez amputace pravé ruky, kterou nezbytně potřeboval pro ovládání trombonu. A muzika byla vždycky jeho život. Jazzový hráč se ale nevzdal a na radu kamaráda se trpělivě začal učit hrát levou. Jednorukému muzikantovi to dnes troubí stejně jako kdysi. Jeho životní příběh zachytila Jolana Matějková.

Autor reportáže: Jolana Matějková


Stopáž37 minut
Rok výroby 2013
 P ST