Pohled zblízka na práci českých misí v Afghánistánu. Návštěva polní nemocnice v Kábulu a týmu v Logaru. Policie vyšetřuje podezřelý pronájem chomutovského Kamencového jezera místnímu podnikateli.

Obsah dílu

Přehrát vše

Česká polní nemocnice v Afghánistánu

Včera do Afghánistánu odletěla skupina zdravotníků, která má vystřídat personál české polní nemocnice v Kábulu. Bude to už v pořadí páté a zřejmě poslední střídání, protože armáda chce nemocnici na konci roku stáhnout. Naši reportéři nemocnici navštívili zhruba před měsícem a při své cestě natáčeli taky v Logaru, kde pracuje český rekonstrukční tým. Na pozoruhodnou reportáž z válečných zón od Marka Vítka se můžete podívat v našem pořadu Reportéři ČT.

Autor reportáže: Marek Vítek


Vyšetřování kauzy Kamencové jezero

Když začali v padesátitisícovém severočeském Chomutově vycházet do ulic protestující občané, chtěli jsme zjistit, co je za tím. Nejznámější kauzou bylo odvolání ředitele zooparku Přemysla Rabase. Narazili jsme ale na další rozbušku: padesátiletý podnájem areálu unikátního Kamencového jezera firmě místního zastupitele za exkluzivních podmínek s příslibem stamilionových investic z evropských peněz. O obchod se po odvysílání reportáže začala zajímat policie. Proto se do podkrušnohorského státu ve státě vydali reportéři Michael Fiala a David Havlík znovu.

Autoři reportáže: David Havlík, Michael Fiala


Stopáž37 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3